Yes, I DO - program pokračuje

I v tomto školním roce 2020/2021 se naše škola zapojila do projektu Yes, I do. Již třetí rok se vybraní žáci a vyučující anglického jazyka a odborných předmětů účastní výuky odborné strojírenské angličtiny, která letos probíhá hlavně online přes internetovou platformu MEET. 

V průběhu školního roku se postupně tři skupiny žáků a dva tandemy vyučujících zapojí do daného výukového programu. Tandem vždy tvoří vyučující anglického jazyka a vyučující odborných strojírenských předmětů. Každá skupina je zaměřena na jinou oblast odborného strojírenského anglického jazyka:  Engineering Technology, Machinery and Equipment a také Quality and Control in Mechanical Engineering Production.

V rámci jednoho kurzu se žáci seznámí se základní slovní zásobou, kterou dále používají k popisu a vysvětlování odborných strojírenských postupů a činností. Pro výuku využíváme materiály společnosti Open Learning, podporu MS krajského úřadu a KVIC Nový Jičín. Celý kurz trvá 40 výukových hodin a po splnění úkolů žáci získají Certifikát.

Cílem je využití získané odborné strojírenské angličtiny v běžné výuce a pro žáky být kvalitně jazykově připraven na budoucí profesní dráhu odborníka ve strojírenské praxi.

Autor: Mgr. Iveta Boháčová
Datum: 11. únor 2021
Zpět

Den otevřených dveří 23. 2. 2021

Srdečně vás zveme na on-line Den otevřených dveří, který se koná ve čtvrtek 23. ledna 2021 od 15:00 hod do 18:00 hod.

Podrobnější informace naleznete na této stránce.

Autor: vedení školy
Datum: 3. únor 2021
Zpět

Virtuální prohlídka školy

Zveme vás na novou virtuální prohlídku naší školy.

Autor: Robert Šádek
Datum: 31. leden 2021
Zpět

Online veletrh středních škol Moravskoslezského kraje 2020/2021

Online videohovory proběhnou 21. ledna a 2. února 2021 vždy od 10:00 do 18:00 hodin. V této době budete mít možnost se prostřednictvím stránek Veletrh-skol.MSK.cz připojit a online komunikovat s naší školou.

Autor: vedení školy
Datum: 12. leden 2021
Zpět