Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště,
Kopřivnice, příspěvková organizace
 1. Domů
 2. Aktuality
 3. Úspěšná Přehlídka technických profesí

Úspěšná Přehlídka technických profesí

 • 5. 10. a 6. 10. 2022 se konal již 15. ročník Přehlídky technických profesí s názvem Řemeslo má zlaté dno. Cíl je každoročně stejný, přiblížit návštěvníkům z řad žáků převážně 9. tříd základních škol z blízkého okolí, ale také široké veřejnosti technické obory vyučované na VOŠ, SOŠ a SOU, Kopřivnice, příspěvkové organizaci a partnerské Střední škole technické a zemědělské, Nový Jičín, příspěvkové organizaci. Pravidelnými účastníky této přehlídky jsou významné firmy z regionu, které představují své výrobní programy. Zvyšující se demografická křivka se promítá i do návštěvností žáků, která postupně stoupá a letos se zúčastnilo z 38 ZŠ 1140 žáků, 12 významných firem z regionu mělo své stánky s programem pro žáky. Akci také navštívili rodiče se svými dětmi. 
  VŠB – TU Ostrava na přehlídce představila programy z projektu „Zlepši si techniku“- moderní technologie z oborů energetiky, mechanických technologií, výrobky z 3D tisku, simulátor závodního automobilu v životní velikosti, z oboru slévárenství pak výroba odlitků, atd. 
  Nováčkem byla prezentace Moravskoslezského paktu zaměstnanosti, kde na svém stánku žáky seznamovali s možnostmi výběru studijního oboru, uplatněním jednotlivých profesí na regionálním trhu práce a informace o jednotlivých povoláních včetně poznání základních životních nákladů. 
  Důležitými partnery akce byly Úřad práce ČR, kontaktní pracoviště v Novém Jičíně a v Kopřivnici, Město Kopřivnice, Moravskoslezský kraj a zástupci průmyslových firem regionu.
  Fotogalerie 

Dotaz

Máte dotaz?

Kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme a zodpovíme vše pořebné