Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště,
Kopřivnice, příspěvková organizace
  1. Domů
  2. Aktuality
  3. Návštěva z Francie na naší škole

Návštěva z Francie na naší škole

V minulém týdnu ve dnech 11. 2. - 14. 2. 2013 se uskutečnila první výměnná schůzka zástupců organizací, spolupracujících na partnerství Comenius Regio a projektu „Zlepšení uplatnitelnosti mladých lidí na evropském trhu práce“. Do České republiky přijela delegace z francouzského Lotrinska, ve které byli zástupci partnerských francouzských organizací. Slavnostní přivítání se uskutečnilo na KÚ Moravskoslezského kraje, kde v krátké prezentaci byli představeni všichni partneři projektu. Jedno dopoledne „principalement des femmes délégation” strávila i na naší škole. Zde se seznámila s oborovou strukturou školy, principy odborné výuky a prohlédla si učebny a ostatní prostory školy. Francouzské partnery především zaujalo velmi vstřícné a přátelské prostředí a na odborném učilišti pak jeho velikost a komplexní vybavení dílen.

V rámci celého projektu se uskuteční několik podobných návštěv s různou tematickou náplní ať už u nás, nebo naopak našich zástupců v regionu Lotrinska.

Jednou z aktivit je i týdenní pobyt žáků odborného vzdělávání s doprovodem ve dvou hospodářských podnicích a školských zařízeních. Každá strana si stanovila za cíl takto otestovat možnosti budoucích stáží v partnerském regionu.

Pracovní program projektu se bude realizovat až do června 2014.


Dotaz

Máte dotaz?

Kontaktujte nás a my Vám rádi pomůžeme a zodpovíme vše pořebné