Krajská stipendia i na naší škole

Počínaje školním rokem 2017/2018 je žákům SOU oboru Mechanik seřizovač, vypláceno krajské stipendium. Toto stipendium tvoří motivační složka (tj. 500,- Kč za kalendářní měsíc) a prospěchová složka (až 3 000,- Kč za klasifikační období).

První část motivační složky za měsíce září až listopad 2017 (1 500,- Kč) již byla vyplacena a nyní žáci dostanou v měsíci únoru další část motivační složky (1 000,- Kč za měsíce prosinec a leden) a poprvé také prospěchovou složku za první pololetí (až 3 000,- Kč).

Pokud bychom chtěli vyčíslit celkové krajské stipendium za čtyřleté studium, tak může činit až 44 000,- Kč na žáka! Navíc je pravděpodobné, že počet oborů takto sponzorovaných krajskými stipendii se bude na naší škole rozšiřovat.

Žáci naší školy mohou také získat podniková stipendia od našich firemních partnerů až do výše 35 000,- Kč za studium.

Všichni zájemci o studium na naší škole jsou vždy vítáni. Pokud máte zájem o prohlídku naší školy, kontaktujte nás:

Těšíme se na setkání s Vámi! 

Autor: vedení školy
Datum: 17. leden 2018
Zpět

Krajské finále v házené

Dne 8. 11. se naše škola zúčastnila krajského finále v házené středních škol. Naše družstvo skončilo na 2. místě.
Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Autor: Ondřej Kovalák
Datum: 22. listopad 2017
Zpět

Projekt Krokus

V pátek 10. 11. 2017 se naše škola vysázením symbolických žlutých krokusů zapojila do irského projektu, který má být připomínkou židovských dětí, které zahynuly v rámci holocaustu v koncentračních táborech.

Projektu se účastní několik evropských zemí. Irská nadace pro osvětu o holocaustu poskytne školám cibulky žlutých krokusů, které se vysázejí v podzimních dnech a vykvetou v lednu, v době oslav Mezinárodního dne památky obětí holocaustu. Žlutý krokus symbolizuje Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni v době nacismu nosit.

Autor: Mgr. Miluše Dvořáková
Datum: 14. listopad 2017
Zpět

„Bajkal“ na SOU

Ve středu 1. 11. 2017 si žáci třídy 2MS poslechli velmi zajímavou přednášku o Bajkalu, kterou vedl cestovatel Marek Šimíček. Kromě obecných zeměpisných informací zprostředkoval žákům osobní zážitky ze svých šesti cest přes jezero Bajkal. Nechyběly fotografie a videa zachycující krásy této lokality. Přednáška byla velmi zajímavá a na závěr byli všichni zúčastnění pozváni do kopřivnické Vily Machů, kde se uskuteční dne 7. 12. 2017 beseda Marka Šimíčka na téma Alpy. 

Autor: Mgr. Iva Chuchmová
Datum: 6. listopad 2017
Zpět