Okresní kolo ve futsalu

Dne 14. 3. 2018 se konalo v Novém Jičíně okresní kolo ve futsalu. Náš tým ve složení Kocián Lukáš, Rončka Petr, Gonda Matěj, Ševčík Jakub, Kadlčík Daniel, Křížek Tomáš, Zawacký Adam a Kelnar Adam vybojovali postup ze základní skupiny. Po dalších zápasech se jim povedlo získat bronz a tím krásné třetí místo. Ke skvělým sportovním výkonům gratulujeme.

Autor: Mgr. Vladimíra Milčinská
Datum: 19. březen 2018
Zpět

Stavění jeřábů ze špejlí

Ve středu 7.3.2018 se na Vítkovické střední průmyslové škole v Ostravě konalo krajské kolo středoškolské soutěže Stavění jeřábů ze špejlí. Naše škola vyslala jedno družstvo, tvořené žáky třídy 2.A, oboru Strojírenství. Tým ve složení Lukáš Herblich, Lukáš Laniak, Vojtěch Havlát a Jakub Výborný se utkal z dalšími sedmi týmy, které vyslaly ostatní školy v zastoupení nejen strojních a stavebních průmyslovek, ale  také gymnázia a jedné umělecké školy.

Úkolem bylo v předepsaném čase zhotovit dle vlastního připraveného výkresu za pomocí špejlí, tavné pistole a provázku statický model jeřábu. Hodnotil se nejenom design a dodržení dokumentace, ale hlavně únosnost a stabilita navržené konstrukce.

Žáci byli na soutěž připravováni pod vedením Ing. Lenky Kulové v rámci odborných strojírenských předmětů. Samotné soutěže se pak zúčastnili pod dohledem Ing. Jiřího Pišteckého, jenž byl také členem hodnotící komise.

V náročné konkurenci vybojoval náš tým krásné třetí místo, za což jim náleží poděkování.

Autor: Ing. Jiří Pištecký
Datum: 15. březen 2018
Zpět

Soutěže Autoopravář Junior 2018

Také letos se na přelomu pololetí žáci třetích ročníků automobilních oborů našeho SOU zúčastnili celostátní soutěže Autoopravář Junior. Soutěž se skládá z kategorií Automechanik, Autotronik, Autolakýrník a Karosář. Žáci se letos utkali v těchto kategoriích:

Automechanik Junior 2018

Na SŠ automobilní v Krnově se letos setkalo čtrnáct soutěžících. Ve velké konkurenci zástupců dvanácti škol moravskoslezského kraje se náš žák Stanislav Chovanec umístil na pátém místě.

Karosář Junior 2018

Soutěž karosářů letos proběhla na naší škole. Naším zástupcem byl Marek Bednář, který obsadil druhé místo, což mu zajistilo postup do celostátního finále.

Chtěli bychom tímto poděkovat všem sponzorům, kteří nám pomohli soutěž zorganizovat a díky nímž si všichni soutěžící mohli odvést hodnotné ceny. Velkou podporou byl zejména Moravskoslezský kraj, díky jehož finančního přispění mohla být soutěž uskutečněna. Podstatnými partnery byli také Tatra Trucks a. s., Würth spol. s r. o. a CarProfi Nový Jičín, s.r.o.

Lakýrník Junior 2018:

Protože jsou v Moravskoslezském kraji pouze dvě školy vyučující tento specifický obor, nepořádá se krajské kolo soutěže. Naši školu bude reprezentovat Daniel Románek.

Finálové klání proběhne 26. – 28. 3. 2018 v Mladé Boleslavi.

Autor: Bc. Alan Břuska
Datum: 11. březen 2018
Zpět

Pozvánka na výstavu

Ve vestibulu kopřivnické radnice právě probíhá výstava u příležitosti 70 let od založení mistrovské večerní Průmyslové strojnické školy – nynější VOŠ, SOŠ a SOU, Kopřivnice,
p. o. Výstava mapuje historický vývoj školy od roku 1948 až do dnešních dnů.

Srdečně tímto zveme nejen absolventy, učitele i neučitele, kteří na škole působili,
aby si připomněli svá školní léta, ale také všechny ostatní „zvědavce“.

Autor: vedení školy
Datum: 9. březen 2018
Zpět