Okresní finále ve fotbale

Finále okresního kola ve fotbale, které se konalo 3. 5. 2018 v Novém Jičíně, se zúčastnili žáci SOŠ i SOU.
Hoši  postupovali z prvního místa v základním kole a opět potvrdili své kvality. V turnajovém systému nejdříve porazili tým Gymnázia Bílovec a vyhráli 1:0. Ve finále o postup do krajského kola následně "rozdrtili" tým Gymnázia a SPŠEI Frenštát p. R. vítězstvím 3:0, čímž se nominovali do krajského kola ve Frýdku-Místku.

Autor: Mgr. Vladimíra Milčinská
Datum: 17. květen 2018
Zpět

Přehlídka technických profesí „Řemeslo má zlaté dno“

Přehlídka technických profesí s názvem Řemeslo má zlaté dno, proběhla ve dnech 25. a 26. dubna 2018 ve sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice.

Všem zájemcům o technické obory se v hale kopřivnické průmyslovky představilo minimálně devatenáct profesí, které si žáci mohli navíc také osahat.
Vyučující a současní žáci daných oborů přiblížili návštěvníkům své obory. „K vidění byly profese jako tesař, truhlář, opravář zemědělských strojů, mechanik seřizovač – obráběč kovů, zámečník – nástrojař, karosář – svářeč, lakýrník, autolakýrník, autoelektrikář, automechanik, strojař – počítačový grafik, strojař – konstruktér a diagnostik automobilů a mnoho dalších." Na akci, která je nejen pro žáky osmých tříd, se představilo také na 20 významných firem z regionu. Na 20 firem pro žáky připravilo celou řadu aktivit, včetně ukázek svých výrobních programů.

Letos se podařilo zabezpečit účast 945 žáků a včetně veřejnosti dosáhla účast více než 1200 návštěvníků.
Tato úspěšná akce se mohla uskutečnit hlavně zásluhou Moravskoslezského kraje, partnerských obcí a firem, které ji pomohly finančně zabezpečit. Za to jim všem moc děkujeme.

Partneři akce:

Autor: Mgr. Ivana Čípová
Datum: 13. květen 2018
Zpět

Okresní kolo ve futsalu

Dne 14. 3. 2018 se konalo v Novém Jičíně okresní kolo ve futsalu. Náš tým ve složení Kocián Lukáš, Rončka Petr, Gonda Matěj, Ševčík Jakub, Kadlčík Daniel, Křížek Tomáš, Zawacký Adam a Kelnar Adam vybojovali postup ze základní skupiny. Po dalších zápasech se jim povedlo získat bronz a tím krásné třetí místo. Ke skvělým sportovním výkonům gratulujeme.

Datum: 19. březen 2018
Zpět

Stavění jeřábů ze špejlí

Ve středu 7.3.2018 se na Vítkovické střední průmyslové škole v Ostravě konalo krajské kolo středoškolské soutěže Stavění jeřábů ze špejlí. Naše škola vyslala jedno družstvo, tvořené žáky třídy 2.A, oboru Strojírenství. Tým ve složení Lukáš Herblich, Lukáš Laniak, Vojtěch Havlát a Jakub Výborný se utkal z dalšími sedmi týmy, které vyslaly ostatní školy v zastoupení nejen strojních a stavebních průmyslovek, ale  také gymnázia a jedné umělecké školy.

Úkolem bylo v předepsaném čase zhotovit dle vlastního připraveného výkresu za pomocí špejlí, tavné pistole a provázku statický model jeřábu. Hodnotil se nejenom design a dodržení dokumentace, ale hlavně únosnost a stabilita navržené konstrukce.

Žáci byli na soutěž připravováni pod vedením Ing. Lenky Kulové v rámci odborných strojírenských předmětů. Samotné soutěže se pak zúčastnili pod dohledem Ing. Jiřího Pišteckého, jenž byl také členem hodnotící komise.

V náročné konkurenci vybojoval náš tým krásné třetí místo, za což jim náleží poděkování.

Autor: Ing. Jiří Pištecký
Datum: 15. březen 2018