logo_skoly.jpg, 12kB adresa.jpg, 35kB
  
youtube_page.png logo_fb_page.png
  Vítejte na stránkách VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice  

Starší zprávy

... a jsou tady prázdniny!

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 30. červen 2015

Náhled zprávy

Vedení školy přeje všem studentům, žákům, pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům školy krásné dny volna prožité v klidu a pohodě.

Fotografie a video ze slavnostního předávání výučních listů

Autor zprávy: Mgr. Robert Šádek
Datum zveřejnění: 24. červen 2015

Náhled zprávy

Mistrovství ČR ve stolním fotbale

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Richterová
Datum zveřejnění: 21. červen 2015

Náhled zprávy

Začátkem června se naši žáci zúčastnili Mistrovství České republiky ve stolním fotbale  v Praze. Ve velmi početném poli hráčů (74 účastníků) obsadila dvojice ve složení Lukáš Bezděk - Jakub Lazecký 5.-8. místo a dvojice Michal Fišan - Robert Homolka 9.-16. místo.

Děkujeme za reprezentaci školy.

Spádová škola pro podzimní maturity

Autor zprávy: Mgr. Miluše Dvořáková
Datum zveřejnění: 19. červen 2015

Náhled zprávy

Spádovou školou pro konání písemných maturitních zkoušek v podzimním termínu bude:

Hotelová škola, Frenštát pod Radhoštěm, příspěvková organizace
Mariánská 252, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm

Fotografie a video ze slavnostního předávání maturitních vysvědčení na SOU

Autor zprávy: Mgr. Robert Šádek
Datum zveřejnění: 17. červen 2015

Náhled zprávy

Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2015/16

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 16. červen 2015

Náhled zprávy

Seznam přijatých uchazečů v 3. kole přijímacího řízení pro školní rok 2015/16

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 15. červen 2015

Náhled zprávy

Výsledky přijímacího řízení na VOŠ - denní forma

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 11. červen 2015

Náhled zprávy

Postup do finále soutěže

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 4. červen 2015

Náhled zprávy

Projekt Vysoká pec Vítkovice žáka Vladimíra Arzta byl vybrán mezi stavby postupující do finálového kola. Odborná porota model vyhodnotila jako velmi vydařený, takže se můžeme těšit na účast ve finálovém kole v prostorách Světa techniky v areálu Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě, kde se představí nejlepší stavby z České republiky.

Odborná porota vybírala z 26 přihlášených škol a celkem 38 modelů na základě fotografií šest nejlepších modelů.

Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2015/16

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 25. květen 2015

Náhled zprávy

Seznam přijatých uchazečů v 2. kole přijímacího řízení pro školní rok 2015/16

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 22. květen 2015

Náhled zprávy

Exkurze do společnosti Tawesco

Autor zprávy: Mgr. Ivana Čípová
Datum zveřejnění: 19. květen 2015

Náhled zprávy

Začátkem května t. r. se žáci 1. ročníku oboru Strojírenství se seznámili s činností společnosti Tawesco v areálu Tatry. Prohlédli si výrobu lisovacích nástrojů a také výlisků za studena a svařovaných dílů pro zákazníky, zejména z oblasti automobilového průmyslu.

Žáci také měli možnost vidět práci jednotlivých profesí, jako např. konstruktéra, programátora, technologa, obchodního zástupce, nákupčího. Ve všech těchto oborech mohou naši absolventi jednou pracovat.

Exkurze byla pro všechny zúčastněné velmi přínosná.

Úspěch v krajském kole SOČ

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 13. květen 2015

Náhled zprávy

Žák 4. ročníku oboru Strojírenství Jiří Šustala se úspěšně umístil v krajském kole Středoškolské odborné činnosti a se svou prací Robotická ruka obsadil 3. místo.

Blahopřejeme k úspěšné reprezentaci školy.

Sportovní den SOŠ

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Milčinská
Datum zveřejnění: 13. květen 2015

Náhled zprávy

Zatímco naši maturanti se snažili zazářit u maturitních písemek, žáci druhých a třetích ročníků si užívali v pondělí  4. 5. 2015 sportovního dne na volejbalových kurtech poblíž školy. Turnaje se zúčastnilo sedm týmů, každý si zvolil svůj originální název a snažil se zvítězit. V soutěži skupiny A zvítězilo bezkonkurenčně družstvo  3.A  „PROKLI“ ve složení :  Rýc, Kupčík, Hrivňák, Bezděk, Sekeráš, Dostál, Lazecký a Ondra. V soutěži skupiny B vyhrálo družstvo 2.A  „A ten zbytek“ ve složení:  Klepáč, Bednárik, Bajer, Herman, Halfar, Kelnar a Dovrtěl.  Hlavní rozhodčí  - volejbalista Daniel Hurtík nenechal nikoho na pochybách o svých rozhodcovských kvalitách, proto při zápasech vše probíhalo podle hesla FAIR PLAY. Doufáme, že si sportovní den všichni užili a za rok jej zopakujeme. 

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2015/16

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 12. květen 2015

Náhled zprávy

1. kolo přijímacího řízení 2015/2016 - odvolání

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 12. květen 2015

Náhled zprávy

Všichni uchazeči, kteří si podali odvolání proti rozhodnutí ředitele školy o nepřijetí v 1. kole přijímacího řízení pro školní rok 2015/2016, byli v rámci autoremedury rozhodnutím ředitele školy přijati. 

Rozhodnutí bude všem odesláno dnes 12. 5. 2015.  

Informace k písemným zkouškám SČ MZ 2015

Autor zprávy: Mgr. Miluše Dvořáková
Datum zveřejnění: 27. duben 2015

Náhled zprávy

Seznam přijatých uchazečů v 1. kole přijímacího řízení pro školní rok 2015/16

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 22. duben 2015

Náhled zprávy

Přehlídka technických profesí - 2015

Autor zprávy: Ing. Petr Rešl
Datum zveřejnění: 19. duben 2015

Náhled zprávy

Ve dnech 15. a 16. dubna 2015 se ve sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU uskutečnila přehlídka technických profesí s názvem „Řemeslo má zlaté dno“.

Hlavním cílem této akce bylo přiblížit a hlavně zatraktivnit technické učební i maturitní obory žákům základních škol z celého okolního regionu. Letos se podařilo zabezpečit účast 958 žáků z 35 základních škol a včetně veřejnosti dosáhla účast stejně jako v minulém roce téměř
1100 návštěvníků.

Naše škola ve spolupráci se Střední školou technickou a zemědělskou v Novém Jičíně prezentovala dohromady celkem 14 maturitních a učebních oborů.

Součásti přehlídky byla i účast deseti významných firem z okolí, které pro žáky připravily celou řadu aktivit, včetně ukázek svých výrobních programů.

Tato úspěšná akce se mohla uskutečnit hlavně zásluhou partnerských obcí (10) a firem (25), které nám pomohly finančně akci zabezpečit.  Za to jim všem moc děkujeme!

I letos "stavíme" z vlnité lepenky!

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 17. duben 2015

Náhled zprávy

Studenti z Kopřivnice dají technickým památkám novou fasádu z vlnité lepenky                       

Kopřivnice, 7. dubna 2015 – Významné české technické památky a stavby postaví studenti v 9. ročníku celostátní soutěže Stavby z vlnité lepenky. Letos se přihlásilo rekordních 26 středních stavebních škol ze všech krajů České republiky, mezi nimi i Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště z Kopřivnice. Studenti budou vyrábět modely z vlnité lepenky a autoři těch nejlepších si rozdělí ceny ve výši 40 tis. korun. Cílem projektu je poukázat na všestranné využití vlnité lepenky a zejména pak na její ekologické přednosti. Pořadatelem je Svaz výrobců vlnitých lepenek, partnerem pak společnost EKO-KOM, a.s. 

„Popularita technických památek a staveb stále roste. Lidé rádi navštěvují různé přehrady, vodárny, větrné mlýny nebo vysoké pece a hutě,“ vysvětluje volbu tématu „Technický div České republiky“ v letošním ročníku zástupce Svazu výrobců vlnitých lepenek Pavel Sobol a dodává: „Studenti se sami rozhodnou, jakou současnou či již neexistující technickou stavbu považují za nejvýznamnější. Pro každého to může být něco jiného.“

Modely musí být sestaveny výhradně z vlnité lepenky a s maximální podstavou 1 x 1,5 m. Přestože dostatečné množství výřezů lepenky obdrželi soutěžící zdarma od pořadatele, mohou využít i krabice, které mají doma či ve škole. Cílem projektu je totiž ukázat, že karton jako obalový materiál má širokou škálu využití a jeho používání je velmi šetrné k životnímu prostředí. Vlnitá lepenka je stoprocentně recyklovatelná.

Studenty ještě čekají týdny intenzivní práce, která začíná již u samotného návrhu. Ze zúčastněných škol pak vybere odborná porota 6 staveb z vlnité lepenky, které v červnu postoupí do závěrečného finále. Školy obvykle připravují svá interní kola soutěže a do výroby modelu zapojí několik skupin studentů. V letošním roce mohou poprvé přihlásit do soutěže dvě stavby a zvýšit tak svou šanci na úspěch.

Za nejlepší model získá vítězná škola cenu v hodnotě 20 000 Kč. Škola, která obsadí druhé místo, získá cenu v hodnotě 10 000 Kč a v pořadí třetí škola získá cenu v hodnotě 5 000 Kč. Nově udělí odborná porota zvláštní cenu za jedinečný nápad nebo originalitu stavby v hodnotě 5 000 Kč. Ostatním finalistům pořadatel uhradí cestovné na místo konání.

Poznámky pro editory

Hlavním cílem českého Svazu výrobců vlnitých lepenek je propagace ekologického obalového materiálu – vlnité lepenky. Svaz každoročně realizuje několik projektů, které mají na nutnost ochrany životního prostředí upozornit. Vysoká odbornost SVVL je zaručena členstvím pěti nejvýznamnějších výrobců obalů z vlnité lepenky v ČR. Členy svazu spojuje především vysoký standard kvality jejich výrobků a přesvědčení o nutnosti osvěty v oblasti ekologie.               

Členové svazu:

Mondi Bupak, s.r.o., Model Obaly, a.s., DS Smith Packaging Czech Republic, s.r.o., Smurfit Kappa Czech, s.r.o., THIMM Obaly, k.s.

Kontakt:

Pavel Sobol

Crest Communications Ostrava

Tel.: 596 620 435

Mob.: 603 184 049

E-mail: sobol@crestmorava.cz

 

Soč - vítěz okresního kola je z naší školy

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 17. duben 2015

Náhled zprávy

 

V okresním kole soutěže Středoškolská odborná činnost, které se konalo 7. dubna t. r., zvítězil v kategorii 09 Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design Jiří Šustala se svou prací Robotická ruka.
Blahopřejeme k postupu do krajského kola.

Francouzi u nás

Autor zprávy: Daniel Hrivňák a David Ondra
Datum zveřejnění: 16. duben 2015

Náhled zprávy

Pokračování francouzského pobytu v České republice (pohledem účastníků Davida Ondry a Daniela Hrivňáka)

Jsme žáci 3. ročníku SOŠ, oboru Strojírenství. Nedávno jsme se zúčastnili studijní stáže ve Francii, jež byla součástí spolupráce naší školy s francouzským Lycée Felixe Mayera v lotrinském Croutzwaldu. To, jak probíhaly dny při pobytu v Lotrinsku, již popsal náš spolucestovatel Pavel Vavrečka. A my se chceme podělit o společné zážitky u nás.

Naši noví francouzští přátelé přijeli den po nás (také autobusem – a také řádně unaveni). V Kopřivnici jsme se vzájemně přivítali a každý si odvezl domů nového kolegu, u kterého bydlel ve Francii. (David Ondra: „Již před odjezdem mi byl „přidělen“ devatenáctiletý Matthieu Fossedell – dodatečně jsem byl velmi rád, že to byl zrovna on, protože jsme si výborně rozuměli“).

Hned první den jsme ráno jeli do Ostravy na Krajský úřad MSK, který nám zorganizoval celý denní program. Byli jsme přijati zástupcem hejtmana a společně jsme debatovali o tom, jak se u nás Francouzům líbí, co je tu může zajímat, co je zde jiné nebo naopak stejné, jako u nich. Následně jsme jeli na VŠB - Technickou univerzitu a poté jsme navštívili Landek park - hornické muzeum. Následující dny jsme všichni společně poznávali významné místní podniky. A tak se francouzská delegace dozvídala o výrobních technologiích firem Cirex nebo Varroc (právě tato firma byla pro Francouze velice zajímavá, protože je to středisko výroby osvětlení pro automobily, většinou z plastů, tedy z materiálů, které oni přímo studují). Nejvíce je však zaujala kopřivnická Tatra, kde měli možnost se svézt v terénních nákladních vozech a poznat výrobu automobilů. Ve volných chvílích jsme trávili čas v naší škole, kde jsme jim ukazovali to, co se učíme my, (předváděli jsme ukázky ve školních strojnických laboratořích, viděli kreslení a modelování na PC a také maturitní práce letošních čtvrťáků).

Nejvíce se francouzským kolegům líbila kovárna v našich školních dílnách, kde si mohli vyzkoušet vykovat vlastní výrobek, například podkovu. Kování je velmi bavilo, protože nikdy dříve něco podobného neviděli ani nezkoušeli (viz vysílání KTK Kopřivnice). Domácí program v rodině nebyl nijak zvláštní, protože jsme přijížděli domů unaveni a až kolem šesté hodiny.  Nanejvýš jsme si někdy zašli na kebab nebo do čajovny na vodní dýmku, kterou oni milují. (David Ondra: „O víkendu jsem vzal Matthieho na fotbalový zápas a večer jsme navštívili kopřivnický Kimex Bar. V neděli jsme jeli do zmodernizovaných Dolních Vítkovic, kde jsme mohli vidět plno technických zajímavostí“).

Poslední den jsme všichni společně vyjeli do Štramberku, kde jsme zhodnotili výměnný pobyt a zasmáli se nad nemalým množstvím zážitků.

Po týdnu pobytu v ČR přišel pro francouzské přátele čas odjet domů. Bylo to těžké loučení. Domluvili jsme se, že se musíme ještě určitě vidět třeba v létě. Jsme zvědavi, jestli to vyjde.

Nakonec bychom chtěli poděkovat organizátorům akce panu Šlupinovi a paní Gardášové, která s námi byla ve Francii jako dozor a zároveň tlumočník. A samozřejmě i panu řediteli školy, že právě nám škola umožnila se zúčastnit tohoto výborného výměnného pobytu.

Mezinárodní den strojařů

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 15. duben 2015

Náhled zprávy

Dne 23. března t. r. proběhla na VŠB-TU Ostrava soutěž Den strojařů.

Spočívala v prezentaci a obhajobě konstrukčního a technologického řešení úkolu z technické praxe: Návrh stojanové vrtačky pro kutilskou dílnu včetně potřebných výpočtů, výkresové dokumentace a návrhu reklamního letáku.

V konkurenci středních škol ze Severní Moravy se naši žáci Jiří Šustala, Jan Tomášek a Tomáš Fojtů umístili na krásném 3. místě.

Stáž ve Francii

Autor zprávy: Pavel Vavrečka, 2.B
Datum zveřejnění: 9. duben 2015

Náhled zprávy

Jmenuji se Pavel Vavrečka, a jsem žákem 2. ročníku SOŠ oboru Strojírenství. Nedávno jsem se zúčastnil stáže ve Francii, která byla součástí spolupráce naší školy s francouzskou školou Lycée Felixe Mayera v lotrinském Croutzwaldu. Se mnou do Francie odcestovali i spolužáci Daniel Hrivnák a David Ondra. Pedagogický doprovod zajistila paní učitelka Gardášová, která nám celý pobyt pomáhala s komunikací. Cesta začala v Příboře, odkud jsme vyrazili autobusem Student AGENCY. I s přestupy trvala 16 hodin a zpříjemňovala nám ji Wi-Fi a televize v autobuse. Po příjezdu do cíle, kterým bylo město Metz, nás vyzvedl učitel francouzské školy a odvezl nás do Creutzwaldu. Následovalo seznámení s francouzkými studenty (Tristan Oger, Hugo Simonin a Matthieu Fossedel) a první jídlo v jejich jídelně. Hned první den jsme se rozdělili a vyrazili do rodin studentů. Zpočátku se mi zdálo, že komunikace bude velice těžká, ale nakonec tomu bylo naopak. Já jsem byl u rodiny Tristana Ogera. Řešení případných komunikačních problémů jistil google překladač. Francouzská škola pro nás připravila bohatý program – byli jsme v muzeu moderního umění Centre Pompidou-Metz, v uhelném dole, na exkurzi ve firmách (např. také v automobilce Smart), pracovali jsme ve školních dílnách. Odpoledne a o víkendu chystala program rodina. Po týdnu jsme se i s našimi francouzskými přáteli přesunuli do Česka, kde pokračovala druhá část výměnného pobytu.

Díky této akci jsem se mohl podrobně seznámit s životem ve francouzské škole i rodině. Za toto bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří nám tuto stáž umožnili, především paní učitelce Miroslavě Gardášové, která nám ve všem obětavě pomáhala.

Gypri Scrabble Tournament 2015

Autor zprávy: Mgr. Miroslav Hvězda
Datum zveřejnění: 9. duben 2015

Náhled zprávy

Dne 25.3.2015 se žáci 1.B MARTIN BAYER a KRYŠTOF KAHÁNEK  zúčastnili turnaje ve Scrabble v angličtině, který pořádalo Masarykovo gymnázium Příbor.

Soutěžilo celkem 14 týmů a 28 jednotlivců. Soutěž byla vzorně připravena, děkujeme Mgr. Daliboru Dejmkovi za hezký den strávený s angličtinou. 

Exkurze do Brna a Otrokovic

Autor zprávy: Ing. Renáta Bartoňová
Datum zveřejnění: 1. duben 2015

Náhled zprávy

Ve dnech 24. 3. – 25. 3. 2015 se studenti 2. ročníku oboru Mechanik seřizovač společně se žáky 8. třídy ZŠ 17. listopadu v rámci projektu NatTech MSK zúčastnili exkurze do Brna a Otrokovic.
V úterý 24. 3. 2015 jsme zhlédli v Brně v Planetáriu představení Zpátky na Měsíc a komentovanou prohlídku výstavy Příběh Sluneční soustavy, potom jsme se přemístili do expozice Anthropos, která je věnována historii vývoje člověka.
Ve středu 25. 3. 2015 jsme navštívili Experimentárium Otrokovice na SOŠ, kde jsme byli provedeni jednotlivými pavilony zaměřenými na přírodní vědy a byl nám promítnut  3D film o Grand kaňonu v Kalifornii v USA.

Město Kopřivnice ocenilo naše učitele

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 30. březen 2015

Náhled zprávy

V pátek 27. března proběhlo v prostorách Šustalovy vily setkání pedagogických pracovníků se zástupci města ke Dni učitelů. Za naši školu převzali ocenění Ing. Petr Kopelec, učitel odborných předmětů, a Petr Fojtů, učitel praktického vyučování.

Oceněným učitelům blahopřejeme.

Úspěch v krajském kole ve stolním fotbale

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Richterová
Datum zveřejnění: 25. březen 2015

Náhled zprávy

Dne 16. 3. se konalo krajské MISTROVSTVÍ STŘEDNÍCH ŠKOL VE STOLNÍM FOTBALE ve Frýdku Místku. Závodu se zúčastnilo 53 dvojic z celého kraje a také pět dvojic studentů z naší školy. V tomto početném poli hráčů postoupily čtyři naše dvojice do finálového kola soutěže a dvě dvojice postoupily do republikového finále v Praze. Nejlepšího umístění dosáhla dvojice ve složení Jakub Lazecký a Lukáš Bezděk, která obsadila krásné druhé místo. Všem našim hráčům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně štěstí v Praze.

Další divadelní představení v rámci Nadačního fondu ŠKOLA

Autor zprávy: Mgr. Ivana Chuchmová
Datum zveřejnění: 23. březen 2015

Náhled zprávy

Dne 19. 3. 2015 se vybraní studenti SOŠ a SOU zúčastnili divadelního představení HLEDÁM DĚVČE NA BOOGIE WOOGIE v podání Slezského divadla z Opavy.  Představení bylo odehráno v kopřivnickém kulturním domě a pro studenty, kteří přispěli do školního Nadačního fondu, bylo zcela zdarma.

Operetu napsal autor Josef Stelibský ve stylu hudebních 30. let minulého století, později byla upravena hercem a režisérem Antonínem Procházkou na velmi zdařilou hudební komedii. Mohli jsme proto sledovat jeviště plné rozzářených kostýmů, veselých situací, skvělých hereckých výkonů, a to vše při doprovodu „živého“ orchestru.

Studenti i učitelé celé představení ohodnotili velmi kladně  - jako zdařilý kulturní večer plný zábavy.

„Důvěryhodná firma“

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 21. březen 2015

Náhled zprávy

Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kopřivnice, příspěvková organizace, získala pro rok 2015 certifikát „Důvěryhodná firma“.

PO ROCE OPĚT VÝMĚNNÁ STÁŽ VE FRANCII

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 21. březen 2015

Náhled zprávy

V loňském školním roce v rámci projektu partnerství Comenius Regio mezi Moravskoslezským krajem a francouzským regionem Lotrinsko proběhl vzájemný výměnný pobyt našich a francouzských žáků na školách. Projekt byl financován fondy EU.

Úkolem projektu, kromě vzájemného poznání podmínek školství a života v Lotrinsku, byla snaha navázat trvalejší spolupráci mezi školami. A tento záměr byl úspěšný. V neděli 15. 3. 2015 odjela skupina našich žáků SOŠ s pedagogickým doprovodem opět na školu Lycée Félix MAYER v lotrinském CREUTZWALDU, aby se týdenním pobytem zařadila do jejího života. Zde se účastní se svými francouzskými kolegy nejen výuky, ale i exkurzí po průmyslových podnicích regionu a místních pamětihodnostech. Koncem měsíce pak přijedou Francouzi do Kopřivnice.

Celá akce se uskutečňuje s významnou finanční a organizační podporou Krajského úřadu MSK.

Exkurze do Dukovan a Dalešic

Autor zprávy: Mgr. Zuzana Špačková
Datum zveřejnění: 1. březen 2015

Náhled zprávy

Dne 16. 2. 2015 se zúčastnili žáci třídy 4. AT ze SOU společně s žáky 8. ročníku ZŠ Milady Horákové tematické exkurze do jaderné elektrárny Dukovany a vodní přečerpávací elektrárny Dalešice. Exkurze byla organizována v rámci projektu NatTech z aktivity B-1-3 Technický workshop.

V informačním centru jaderné elektrárny Dukovany jsme zhlédli zajímavý film a prezentaci o současnosti i historii elektrárny. Všechny nás velmi zaujala prohlídka zmenšených modelů jednotlivých částí elektrárny, včetně modelu jaderného reaktoru. Následně jsme se přesunuli do nedaleké přečerpávací vodní elektrárny Dalešice, kde jsme si prošli celou elektrárnu. Absolvovali jsme také zajímavou prohlídku jedné ze čtyř Francisových turbín. Exkurze byla pro všechny zúčastněné velmi přínosná.

Lyžařský kurz SOŠ

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Milčinská
Datum zveřejnění: 28. únor 2015

Náhled zprávy

Po vzoru filmu Sněženky a Machři vyrazili na hory a lyžařský výcvik jako každoročně také žáci SOŠ, respektive „machři“ ze tříd 1.A,1.B, 2.A a 2.B. Ubytování nám poskytli v hotelu Visalaje v obci Krásná a své lyžařské a snowboardové umění jsme zdokonalovali v lyžařském areálu Biocel Zlatník.

 Zažili jsme sněhovou kalamitu, kdy nejezdila místní doprava, a proto jsme hromady sněhu využili na tvorbu sněhových soch. V průběhu kurzu nebyl zaznamenán žádný úraz, což svědčí o vysoké odolnosti našich strojařů a také o kvalitní organizaci kurzu. O zážitky nebyla nouze. Doufáme proto, že se ještě ve větším počtu zúčastníme dalšího dílu – Rafťáci, respektive sportovního kurzu v září tohoto roku.

Lyžařský kurz SOU

Autor zprávy: Antonín Socha, žák třídy 2MS
Datum zveřejnění: 10. únor 2015

Náhled zprávy

Ve dnech 2. – 6. 2. 2015 proběhl lyžařský kurz, kterého se zúčastnilo 38 žáků ze tříd 1 MS, 2 MS a 2 AT. Ubytováni byli v hotelu Labyrint na Horní Bečvě.

Nedaleko chaty se nachází sjezdovka Sachova studánka, kde probíhal lyžařský výcvik. Lyžaři byli dle svých dovedností rozděleni do tří družstev pod vedením Mgr. Sykalové, Mgr. Šádka a Ing. Bartoňové.
Snowboarďáci byli rozděleni do dvou týmů, v nichž se zdokonalovali ve svých výkonech pod dohledem instruktorek Ivy Gilarové a Šárky Tichavské.

Po celou dobu kurzu nám přálo i počasí a tak vše nahrávalo příjemným zážitkům nejen na svahu, ale i mimo něj.

Slavnostní křest 1. prototypu studentské formule SAE

Autor zprávy: Ing. Jiří Pištecký
Datum zveřejnění: 19. leden 2015

Náhled zprávy

Fakulta strojní VŠB–TU Ostrava pozvala zástupce naší školy na slavnostní křest 1. prototypu studentské formule SAE, který se konal 15. ledna t. r. Vybraní žáci 3. ročníku oboru Strojírenství současně měli možnost prohlédnout si výsledky práce studentů Fakulty strojní a získat tak představu o svém možném budoucím profesním směřování.

Studenti a žáci Institutu dopravy při Fakultě strojní VŠB-TU Ostrava již nyní pracují na druhé formuli, která by měla vycházet z představeného modelu a měla by být technologicky a konstrukčně modifikována na základě zkušeností se stavbou a funkčními zkouškami prvního prototypu. Tato formule se bude již aktivně účastnit soutěží.

Členem konstrukčního a projektového týmu byl také absolvent naší školy Ing. Tibor Kállai, nyní student doktorandského studia VŠB-TU Ostrava.

Akce tohoto typu pořádané fakultami vysokých škol i pro žáky středních škol jsou vhodným motivátorem technického vzdělávání mládeže.

fotogalerie

Divadelní představení Postřižiny

Autor zprávy: Mgr. Ivana Chuchmová
Datum zveřejnění: 12. leden 2015

Náhled zprávy

Ve čtvrtek 8. 1. 2015 se žáci SOU ze tříd 4AT, 1NS, 3AT a 4MS zúčastnili divadelního představení Postřižiny v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě. Hra  byla uvedena ke stému výročí narození významého českého spisovatele Bohumila Hrabala. Skrze postavu Maryšky – svojí matky – autor vzpomíná na dětství, které strávil v nymburském pivovaru. 

Dramatizace slavné novely byla velice zdařilá, nechybělo pivo, ženy, zabíjačka, komín ani řvoucí strýc Pepin. Všichni zúčastnění se výborně bavili a z divadla si odnesli kromě potřebných informací k maturitní zkoušce také skvělé zážitky.

Byli jsme opět v divadle

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 1. leden 2015

Náhled zprávy

Již potřetí v tomto kalendářním roce zorganizovala správní rada Nadačního fondu ŠKOLA návštěvu večerního divadelního představení v ostravském Národním divadle moravskoslezském.

Po dubnové operetě Jacquese Offenbacha „Krásná Helena“ a zářijové komedii Oscara Wilde „Jak důležité je mít Filipa“ to byl před vánočními svátky komediální muzikál „Dohana! (Hole dupy)“ anglických autorů Terrence McNally a Davida Yazbekal. Děj čerpá z námětů současného života a je přenesen do ostravského prostředí, který místním jadrným jazykem, avšak zcela bez dnes obvyklých hrubostí, po dvě hodiny skvěle baví diváky.

Výběr divadelních představení byl volen tak, aby mladé lidi zaujal a pomohl jim vytvořit vztah k tomuto ušlechtilému druhu umění. Že se to povedlo, může dokládat i fakt, když při prvním představení se zájemci museli hledat, při dalších se již hlásili sami a na poslední představení na některé zájemce vstupenka bohužel již nezbyla. Organizátory zájem a pozitivní ohlasy velmi těší! 

Olympiáda v českém jazyce

Autor zprávy: Mgr. Darja Babůrková
Datum zveřejnění: 1. leden 2015

Náhled zprávy

Dne 17. 12. 2014 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Nejúspěšnějším řešitelem se stal Martin Škorňa ze třídy 1. A, druhé místo získal Radim Bednárik ze třídy 2. A a na třetím místě se umístil Tomáš Bajer také ze třídy 2. A.

Děkujeme všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, a blahopřejeme vítězům.

Exkurze ve VIDA centru Brno

Autor zprávy: RNDr. Miroslava Hermanová
Datum zveřejnění: 1. leden 2015

Náhled zprávy

Ve dnech 11. 12. 2014 a 16. 12. 2014 navštívili žáci tříd 3MS a 2. B expozici VIDA centra v Brně. Na ploše asi 4600 m2 zde bylo umístěno 150 interaktivních exponátů, které sloužily k demonstraci nejrůznějších přírodních jevů. Součástí programu byla návštěva Divadla vědy, kde žáci zhlédli science show - představení plné zábavných ohnivých experimentů.

Na závěr se žáci 3MS zúčastnili výukového programu „Hrajeme si s magnetickým polem“, v němž si mohli prostřednictvím pokusů „osahat“ magnetické pole a vyzkoušet magnetičnost různých materiálů. Žáci 2. B se zúčastnili zábavné mechanicko-konstrukční dílny.

video

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Autor zprávy: Mgr. Darja Babůrková
Datum zveřejnění: 1. leden 2015

Náhled zprávy

Dne 18. 12. 2014 se žáci naší školy zúčastnili školního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce. Na prvním místě se umístil Tomáš Hrbáček ze třídy 1. B, na druhém místě byl Antonín Demel ze třídy 1. B a třetí místo získal Jaromír Ožana ze třídy 3. B.

Děkujeme všem žákům, kteří se soutěže zúčastnili, a blahopřejeme vítězům.

Studenti stavěli mosty ze špejlí

Autor zprávy: Richard Konupka, Alice Kohutová, Lukáš Tončík - 4.B
Datum zveřejnění: 17. prosinec 2014

Náhled zprávy
Dne 9. 12. 2014 se žáci 4.A a 4.B zúčastnili soutěže Bridge Builder Contest na Fakultě stavební Vysoké školy báňské v Ostravě. Cílem soutěže bylo postavit most ze špejlí, který byl na konci soutěže podroben zátěžové destrukční zkoušce. Most s nejlepším poměrem váhy a nosnosti vyhrál. 
Most 4.B unesl celkově 15,2 kg a tím se umístil na krásném 11. místě z celkového počtu 21 týmů. Most 4.A s nosností 11,9 kg se umístil na 13. místě.
Atmosféru soutěže lze vidět v reportáži České televize, které naši studenti poskytli rozhovor.

Vánoční jarmark na ZŠ Emila Zátopka

Autor zprávy: Dana Krupová
Datum zveřejnění: 17. prosinec 2014

Náhled zprávy
Dne 11. 12. 2014 proběhl v prostorách ZŠ Emila Zátopka v Kopřivnici „Vánoční jarmark“, jehož partnerem byla i naše škola. 
Někteří vyučující SOU, připravili pro děti i jejich rodiče zábavné a tvůrčí aktivity, které měly vzbudit zájem žáků o studium technických oborů na naší škole.
Největší úspěch měly soutěžní disciplíny, připravené učiteli odborného výcviku a jazyků.

Soutěž Bobřík informatiky

Autor zprávy: Ing. Pavla Jindrová
Datum zveřejnění: 11. prosinec 2014

Náhled zprávy

Ve dnech 10. a 11. listopadu probíhala celostátní on-line soutěž Bobřík informatiky 2014. Za naši školu soutěžilo v kategorii Junior 16 žáků a v kategorii Senior 9 žáků.

Vítězem školního kola v kategorii Senior se stal Jan Žárský ze třídy 4.B, na druhém místě skončil Vladimír Arzt ze třídy 3.B a na třetím místě se umístil Jiří Šustala ze třídy 4.A.

V kategorii Junior ve školním kole zvítězil Karel Dovrtěl ze třídy 2.A, druhý byl Radim Bednárik ze třídy 2.A a na třetím místě Zdeněk Urbanovský ze třídy 2.B.

Celkem se celostátního kola zúčastnilo 8342 v kategorii Junior a 4233 žáků v kategorii Senior. Naši vítězové se umístili takto: Jan Žárský na 14. místě a Karel Dovrtěl na 156 místě.

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

Více na www.ibobr.cz

Exkurze do adventní Vídně

Autor zprávy: Mgr. Ilona Martínková
Datum zveřejnění: 11. prosinec 2014

Náhled zprávy

5. prosince jsme se se žáky a studenty SOU společně vydali na exkurzi do Vídně.

Nechali jsme se pohltit vánoční atmosférou pohádkové Vídně.
Navštívili jsme Habsburské letní sídlo Schönbrunn, prohlédli jsme si Hofburg, gotický chrám Stephansdom i Starou radnici.
Studenti se se zájmem procházeli mezi sbírkami Přírodovědeckého muzea a všichni společně vstřebávali nezapomenutelnou atmosféru na proslulých vánočních trzích.

Dny technické kariéry

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 9. prosinec 2014

Náhled zprávy

Ve čtvrtek 4. prosince v Kulturním domě Kopřivnice se prezentovala naše škola již na třetích Dnech technické kariéry.

Žákům 8. a 9. tříd základních škol nabízely střední školy, učiliště a také průmyslové podniky a firmy z Kopřivnice a blízkého okolí možnosti studia a následného uplatnění v nejrůznějších technických oborech. 

Získali jsme statut Autodesk Academia

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 22. listopad 2014

Náhled zprávy

Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kopřivnice, příspěvková organizace, splnila podmínky pro členství v Autodesk Academia programu pro školní rok 2014/15 a získala statut Autodesk Academia.

Pozvánka na výstavku modelů z vlnité lepenky

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 11. listopad 2014

Náhled zprávy

Dne 10. listopadu 2014 byla ve vstupních prostorách Městského úřadu v Kopřivnici instalována výstavka prací našich žáků na téma: Modely z vlnité lepenky.

Výstavka potrvá do 5. prosince t. r. 

Spolupráce s finanční poradenskou firmou

Autor zprávy: Ing. Stanislav Butek, CSc.
Datum zveřejnění: 11. listopad 2014

Náhled zprávy

Ve dnech 3. a 7. listopadu t. r. prověřili studenti VOŠ své odborné znalosti v ekonomické hře „Finanční svoboda“.  Akce byla zorganizována ve spolupráci s firmou PARTNERS a vhodně doplnila teoretickou výuku v předmětech Metody finanční analýzy a Finanční investice. Spolupráce bude dále pokračovat formou specializované přednášky, kterou tato firma uspořádá pro naše studenty v průběhu školního roku.

Exkurze - Tajemství vesmíru

Autor zprávy: Mgr. Hana Marková
Datum zveřejnění: 4. listopad 2014

Náhled zprávy

V úterý 4. 11. 2014 se žáci SOU, vypravili do areálu Dolních Vítkovic na akci pořádanou Světem techniky – Tajemství vesmíru pro SŠ.

Třída 2MS nejprve shlédla video „Sluneční soustava“, které bylo doplněno o nejnovější aktuality. Poté žáci dostali tablety. Použili je na vyhledávání různých informací ohledně temné hmoty a temné energie. Také si vyzkoušeli aplikaci Spacecraft 3D, kterou si někteří žáci stáhli do svých mobilních telefonů.  Akce končila expozicí, kde si žáci na vlastní kůži vyzkoušeli různé pokusy a aplikace nejen z oblasti astronomie, ale také celé fyziky.

Alergeny ve školní jídelně

Autor zprávy: Anna Macháňová, vedoucí školní jídelny
Datum zveřejnění: 30. říjen 2014

Náhled zprávy
S účinností od 13. prosince letošního roku je organizace povinna uvádět ve svém jídelníčku složení jídel s odkazem na seznam alergenů (směrnice 1169/2011 EU). Seznam alergenů bude vyvěšen ve všech výdejnách školy.   Pro snadnější orientaci budou u každého jídla označeny čísly potraviny, které jsou při jeho zpracování použity. 
Podrobnější informaci získáte v odkazu (Informace pro strávníky - Alergeny ve školní jídelně). 
 

Návštěva Osvětimi

Autor zprávy: Mgr. Darja Babůrková
Datum zveřejnění: 23. říjen 2014

Náhled zprávy
Návštěva Osvětimi
Ve středu 22. října se do polské Osvětimi vypravili také žáci a studenti SOŠ a VOŠ. Prohlédli si tam bývalý koncentrační tábor a seznámili se s tragickým osudem milionů lidí. A nebyli sami, poklonit se památce zavražděných obětí přijíždějí početné výpravy z dalších zemí. I přes nepřízeň počasí nikdo nelitoval svého rozhodnutí cestovat na toto pietní místo.

Exkurze do Osvětimi

Autor zprávy: Mgr. Ilona Martínková
Datum zveřejnění: 16. říjen 2014

Náhled zprávy

V úterý 14. 10. se žáci SOU vypravili na exkurzi do Osvětimi.

Během 2. světové války zde byl postaven v areálu bývalých kasáren koncentrační tábor a později vybudován také rozsáhlý vyhlazovací tábor Auschwitz - Březinka.
 
Poznání tyranie a zvěrstev spáchaných na lidech během druhé světové války ve všech zúčastněných zanechalo silný zážitek.
 

2. opravný termín závěrečných učňovských zkoušek

Autor zprávy: Mgr. Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 13. říjen 2014

Náhled zprávy
 • 3.prosince 2014 v 8:00 hod písemná část
 • 4. a 5. prosince 2014 vždy od 6:00 hod praktická část
 • 15. prosince 2014 v 8:00 hod ústní část

 

Soutěž v programování CNC obráběcích strojů v Brně

Autor zprávy: Ondřej Kovalák
Datum zveřejnění: 7. říjen 2014

Náhled zprávy

Dne 1. 10. 2014 se naše škola zúčastnila soutěže v programování CNC strojů, konaného při mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kterou organizoval Svaz strojírenské technologie. Soutěžilo 134 žáků z 32 středních odborných škol z celé České republiky, kteří si mohli vybrat ze tří řídicích systémů - Heidenhain, Siemens a Fanuc.

Naší školu reprezentovalo 14 žáků 4. ročníku oboru Mechanik seřizovač. Matěj  Holiš zvítězil ve třetím kole systému společnosti Siemens a Martin  Váňa zvítězil ve druhém kole v systému společnosti Fanuc.
Oběma žákům blahopřejeme a všem ostatním soutěžícím a učitelům, kteří se podíleli na jejich přípravě, děkujeme za vzornou reprezentaci školy. 

Fotogalerie

Skvěle jsme se bavili…

Autor zprávy: Matěj Fucyman, třída 4. C, obor Obchodní akademie
Datum zveřejnění: 29. září 2014

Náhled zprávy

Studenti, kteří měli zájem, se zúčastnili dne 22. 9. 2014 v Divadle Antonína Dvořáka v Ostravě večerního představení „Jak důležité je mít Filipa“, jehož autorem je Oscar Wilde. Odjížděli jsme v 17:00 hodin od hotelu Tatra v Kopřivnici. Samotné představení začínalo v 18:30 hodin.

Tato divadelní hra o třech dějstvích byla napsána roku 1895 a byla oslavována jako první moderní anglicky psaná komedie. V originále se tato hra jmenuje „The Importance of Being Earnest“ a doslovný překlad zní: „Jak je důležité být vážným Ernestem“. Hra se vysmívá viktoriánským společenským rituálům, např. žádostem o ruku, i viktoriánské snaze po serióznosti a vážnosti, především v otázkách mravních a náboženských. Charakteristické jsou dialogy plné ironie, sarkasmu, paradoxů a aforismů.

Děj se odehrává v Londýně a poté ve Wooltonu. Hlavní zápletka spočívá ve jménu Filip. Hlavními postavami jsou dva milenecké páry Jack a Gvendolína, Algernon a Jackova schovanka Cecílie.

Jack v Londýně vystupuje pod pseudonymem Filip. Na venkově se zase za Filipa, Jackova bratra, vydává Algernon, který se zde zamiluje do Cecílie. Když na venkov přijíždí i Gvendolína a potká se s Cecílií, obě zjistí, že jsou zasnoubeny s Filipem. Jack a Algernon se snaží vzniklou situaci zachránit. Souhlasí, že se oba přejmenují na Filipa. Nakonec se ale ukáže, že Jack je skutečný Algernonův bratr, kterého chůva kdysi zanechala v tašce na nádraží a ve skutečnosti se jmenuje Filip.  

I když nemohu samozřejmě hovořit za všechny, dle mého názoru jsme se všichni skvěle bavili.

Září v duchu prevence

Autor zprávy: Mgr. Jana Sykalová
Datum zveřejnění: 25. září 2014

Náhled zprávy

Stalo se již tradicí, že v měsíci září probíhají na naší škole seznamky pro nematuritní ročníky na SOU a výjezdové adaptační kurzy na Kletné pro maturitní ročníky na SOŠ a SOU.
V těchto aktivitách nabízíme ve spolupráci s odbornými lektory možnost adaptace prvních ročníků na nové prostředí a nově vznikající třídní kolektiv. Adaptace je realizována formou atraktivních psychosociálních prožitkových her.
Našim „prváčkům“ přejeme úspěšné studium.

Cykloturistický kurz SOU

Autor zprávy: Mgr. Robert Šádek
Datum zveřejnění: 22. září 2014

Náhled zprávy

Žáci 3AT a 3MS absolvovali cykloturistický kurz, který se uskutečnil 15. – 19. září v Podhradí.

Náplní kurzu byly různé hry a týmové aktivity, základy horolezení  na cvičných skalách v Kružberku a vodácký výcvik na klidné vodě. Na kole žáci jezdili v terénu i na silnici.

Sportovní kurz SOŠ

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Milčinská
Datum zveřejnění: 14. září 2014

Náhled zprávy

Ve dnech 8. - 12. 9. 2014 proběhl sportovní kurz SOŠ v Melči - Mokřinkách.

Žáci 3.A a 3.B si vyzkoušeli jízdu na raftech a kajaku, naučili se základy horolezectví a zvládli ujet na kolech téměř 200km.

Fotogalerie

Seznam přijatých uchazečů v 5. kole přijímacího řízení pro školní rok 2014/2015

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 29. srpen 2014

Náhled zprávy

Vyhlášení 5. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2014/15

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 26. srpen 2014

Náhled zprávy

Seznam přijatých uchazečů ve 4. kole přijímacího řízení pro školní rok 2014/2015

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 26. srpen 2014

Náhled zprávy

Seznam přijatých uchazečů:

ISIC karty do naší školy

Autor zprávy: sekretariát školy
Datum zveřejnění: 1. srpen 2014

Náhled zprávy

Na základě zájmu žáků navázala naše škola spolupráci s firmou GTS ALIVE s. r. o., která je distributorem ISIC karet (více informací o produktu na http://www.isic.cz/).
Tyto karty budou plnohodnotnou náhradou za stávající čipy a zároveň poskytují jejich držitelům řadu slev a výhod, a to jak v rámci republiky, tak i v zahraničí. K výměně čipů za karty dojde během měsíce září 2014.
Konkrétní informace o změně systému i využití ISIC karet podají studentům a žákům skupinoví a třídní učitelé začátkem měsíce září 2014. 

Termíny zápisů na VOŠ pro školní rok 2014/2015

Autor zprávy: sekretariát školy
Datum zveřejnění: 1. srpen 2014

Náhled zprávy

ZÁPISY pro školní rok 2014/2015

DENNÍ FORMA STUDIA: 9:00 h - 11:00 h

DÁLKOVÁ FORMA STUDIA: 13:00 h - 15:00 h

 • 1. ročník:  1. 9. 2014
 • 2. ročník:  2. 9. 2014
 • 3. ročník:  3. 9. 2014
 • 4. ročník:  4. 9. 2014

V případě, že se student nebude moci ve stanoveném termínu k zápisu dostavit, je možno si včas – nejpozději do předepsaného dne zápisu dohodnout náhradní termín 
(tel.: 556 833 300, 777 455 723; e-mail: jana.spirkova@voskop.cz).

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ:
BEZ ZÁPISU NELZE NASTOUPIT KE STUDIU

ZAHÁJENÍ VÝUKY:

Denní forma studia:
pondělí 8. září 2014, 8:00 h.

Dálková forma studia:
3. a 4. ročník: úterý 9. září 2014, 14:20 h.
1. a 2. ročník: pátek 12. září 2014, 14:20 h.

Podzimní termín maturitních zkoušek

Autor zprávy: sekretariát školy
Datum zveřejnění: 17. červenec 2014

Náhled zprávy
Spádovou školou pro písemnou část společné části maturitních zkoušek v podzimním termínu 2014 je Masarykovo gymnázium Příbor.
Pozvánky s konkrétními údaji  budou žákům zaslány e-mailem ve druhé polovině srpna.

Termín opravných závěrečných učňovských zkoušek 2013/2014

Autor zprávy: Mgr. Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 8. červenec 2014

Náhled zprávy
 • Písemná část:
  • 17. 9. 2014 v 8:00 hod
 • Praktická část:
  • 18. 9. 2014 a 19. 9. 2014 vždy v 6:00 hod
 • Ústní část:
  • 29. 9. 2014 v 8.00 hod

MATURITA podzim 2014 - DŮLEŽITÉ TERMÍNY pro žáky SOU

Autor zprávy: Ing. Petr Rešl
Datum zveřejnění: 4. červenec 2014

Náhled zprávy

SPOLEČNÁ ČÁST MZ - časový harmonogram dílčích zkoušek je zveřejněný na stránkách www.novamaturita.cz, žáci dostanou o přesném termínu a místě informační e-mail

ŠKOLNÍ (společná i profilová) ČÁST MZ – budova SOU, učebna č. 502 - zahájení vždy v 8:00 hodin

4AT     16. září 2014 - ústní část MZ

4MS    16. září 2014 - ústní část MZ

2NS     15. září 2014 - ústní část MZ

Úřední hodiny o prázdninách

Autor zprávy: Sekretariát školy
Datum zveřejnění: 4. červenec 2014

Náhled zprávy

8:00–12:00 h

 

ve středu 8:00–15:00 h

s polední přestávkou

12:00–13:00 h

 

Po telefonické domluvě možno i v jiném čase

telefon: 556 833 300

Maturita hravě

Autor zprávy: Mgr. Darja Babůrková
Datum zveřejnění: 27. červen 2014

Náhled zprávy

Naše škola získala nabídku využít přístup zdarma k webové aplikaci pro přípravu k maturitě Maturita hravě, a to pro všechny maturanty, kteří neuspěli během květnového termínu. Maturita hravě obsahuje několik set otázek z maturitních testů a vysvětlení nejdůležitější látky. Aplikace je spustitelná v prohlížeči a využívá herních prvků pro zatraktivnění studia. Pokud jste u květnové maturitní zkoušky neuspěli a chcete tuto nabídku využít, můžete se od 4. 7. zaregistrovat na stránce www.hrave.cz. Během registrace nezapomeňte vybrat, jakou školu navštěvujete. V případě nejasností se můžete obrátit na poskytovatele aplikace na e-mailové adrese info@hrave.cz.

Fotografie a videa ze slavnostního předávání výučních listů

Autor zprávy: Mgr. Robert Šádek
Datum zveřejnění: 26. červen 2014

Náhled zprávy

Fotografie a videa jsou ke stažení zde

Video je k dispozici na YouTube

Vyhlášení 4. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2014/15

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 25. červen 2014

Náhled zprávy

Šetříme životní prostředí prostřednictvím "Recyklohraní"!

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 24. červen 2014

Náhled zprávy

Díky Recyklohraní ušetřila naše škola životnímu prostředí řadu surovin!

Loni naši žáci odevzdali k recyklaci 60 televizí, 24 monitorů a 382 kg drobného elektra.

Z Certifikátu Environmentálního vyúčtování společnosti ASEKOL vyplývá, že naši žáci v loňském roce vytřídili 60 televizí, 24 monitorů a 382 kg drobných spotřebičů. Tím jsme uspořili 21,99 MWh elektřiny, 904,69 litrů ropy, 101,17 m3 vody a 1,01 tun primárních surovin. Navíc jsme snížili emise skleníkových plynů o 5,11 tun CO2 ekv., a produkci nebezpečných odpadů o 19,79 tun.

Seznam přijatých uchazečů ve 3. kole přijímacího řízení pro školní rok 2014/2015

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 24. červen 2014

Náhled zprávy

Seznam přijatých uchazečů:

Vyhlášení 2. kola přijímacího řízení na VOŠ

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 12. červen 2014

Náhled zprávy

Přijímací řízení 2. kola se týká oborů VOŠ:

 • Ekonomika a podnikání 
 • Strojírenství 

denní i dálkové formy studia.

Denní forma studia - uzávěrka přihlášek: 13. 8. 2014, přijímací řízení: 21. 8. 2014.

Dálková forma studia - uzávěrka přihlášek: 18. 8. 2014, přijímací řízení: 21. 8. 2014.

 

Fotografie a videa ze slavnostního předávání maturitních vysvědčení

Autor zprávy: Mgr. Robert Šádek
Datum zveřejnění: 9. červen 2014

Náhled zprávy

Fotografie a videa jsou ke stažení zde.

Videa jsou k dispozici na YouTube: SOU, SOŠ

VÝSLEDKY PŘIJÍMACÍHO ŘÍZENÍ NA VOŠ - 1. kolo, denní forma studia

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 7. červen 2014

Náhled zprávy

Velký úspěch žáka 4. ročníku technického lycea

Autor zprávy: RNDr. Miroslava Hermanová
Datum zveřejnění: 28. květen 2014

Náhled zprávy

Naše škola se může pochlubit čerstvým úspěchem svého žáka Martina Jahna, který se umístil na 6. místě v celostátní soutěži 22. ročníku Matematické soutěže žáků středních škol. Skvělému umístění předcházelo úspěšné zvládnutí matematických úloh v konkurenci 187 úspěšných řešitelů ze stovky středních škol z celé České republiky. Martinův úspěch v soutěži není náhodný, před dvěma lety ve stejné soutěži ve své kategorii s přehledem zvítězil.

Martin Jahn v červnu ukončí studium na naší střední škole a připravuje se na studium jaderné fyziky na Karlově univerzitě v Praze. K úspěchu mu blahopřejeme a přejeme zvládnutí všech nástrah budoucího náročného studia.

Vyhlášení 3. kola přijímacího řízení pro šk. rok 2014/15

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 26. květen 2014

Náhled zprávy

Seznam přijatých uchazečů ve 2. kole přijímacího řízení pro školní rok 2014/2015

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 26. květen 2014

Náhled zprávy

Seznamy přijatých uchazečů v 1. kole přijímacího řízení pro školní rok 2014/15 pro obory s přijímací zkouškou.

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 24. duben 2014

Náhled zprávy

Spolupráce s Francií

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 23. duben 2014

Náhled zprávy

Naše škola je od školního roku 2012/2013 aktivně zapojena do partnerství Comenius Regio.

V rámci této spolupráce se uskutečnila řada vzájemných setkání s partnery z Lotrinska, na kterých, kromě jiného, se připravovala vzájemná výměnná návštěva žáků spolupracujících škol.

Původně do projektu byly na francouzské straně zapojeny 3 školy, na české pak ostravská automobilní průmyslovka a naše střední odborná škola. Pro konkrétní výměnný pobyt učitelů a žáků zůstala pouze naše kopřivnická škola a francouzská škola se zaměřením na zpracování plastů Lycée Félix MAYER z příhraničního města CREUTZWALD.

V minulých dnech se vzájemná poznávací návštěva uskutečnila. Na francouzskou školu nejprve odjela skupina tří našich žáků pod dohledem francouzštináře. Žáci byli ubytováni v místních rodinách, poznávali chod školy a její výuku, účastnili se však také řady exkurzí v místních průmyslových podnicích a seznamovali se s francouzskou kulturou a způsobem života. Po týdenním pobytu pak s novými francouzskými kamarády přijeli do našeho města. Škola Francouzům připravila podobný program.

Naši žáci po příjezdu z pobytu ve Francii byli nadšeni, z odjíždějících Francouzů při loučení vyzařovala také spokojenost. Tu potvrdil i jejich pedagogický doprovod.

Touto návštěvou byl položen základ další spolupráce a výměnných pobytů mezi VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice a lyceem v lotrinském CREUTZWALDU.

Cíle projektu – navázat spolupráci se zahraniční školou - bylo dosaženo.

Seznamy přijatých uchazečů v 1. kole přijímacího řízení pro školní rok 2014/15 pro obory bez přijímací zkoušky.

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 22. duben 2014

Náhled zprávy

Úspěšná přehlídka technických profesí

Autor zprávy: Ing. Petr Rešl
Datum zveřejnění: 16. duben 2014

Náhled zprávy

Ve dnech 9. a 10. dubna 2014 se uskutečnila ve sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU přehlídka technických profesí s názvem „Řemeslo má zlaté dno“. Hlavním cílem této akce bylo přiblížit a hlavně zatraktivnit technické učební i maturitní obory žákům základních škol z celého okolního regionu. Letos se podařilo zabezpečit účast 1 009 žáků z 39 základních škol a včetně veřejnosti dosáhla účast stejně jako v minulém roce více než 1100 návštěvníků. Naše škola ve spolupráci se Střední školou technickou a zemědělskou Nový Jičín prezentovala dohromady celkem 14 maturitních a učebních oborů. Součásti přehlídky byla i účast devíti významných firem z okolí, které pro žáky připravily celou řadu aktivit, včetně ukázek svých výrobních programů. Děkujeme všem partnerským obcím (10) a firmám (29), které nám pomohly finančně uvedenou úspěšnou akci zabezpečit!

Mezinárodní den strojařů

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 16. duben 2014

Náhled zprávy

Ve dnech 14. – 15. dubna t. r. proběhla v hotelu Duo na Horní Bečvě mezinárodní soutěž Den strojařů.

Spočívala v prezentaci a obhajobě konstrukčního a technologického řešení úkolu z technické praxe: Návrh aerodynamického vozidla na lidský pohon včetně potřebných výpočtů a výkresové dokumentace.

V konkurenci středních škol ze Severní Moravy, Polska a Slovenska se naši žáci Jiří Gregor a Lukáš Hrubý umístili na krásném 3. místě.

Výsledky literární soutěže

Autor zprávy: Mgr. Darja Babůrková
Datum zveřejnění: 14. duben 2014

Náhled zprávy

Žáci 3. ročníku Natálie Brandová a Jan Hanus se zúčastnili soutěže vyhlášené Českým svazem bojovníků za svobodu. Vyhodnocení soutěže proběhlo 7. 4. 2014 na Krajském úřadě MSK v Ostravě, odkud si oba odnesli věcné ceny. 

Blahopřejeme.

SOČ - vítězové okresního kola jsou z naší školy

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 10. duben 2014

Náhled zprávy

V okresním kole soutěže Středoškolská odborná činnost, které se konalo 2. dubna t. r., zvítězili v kategorii 09 Strojírenství, hutnictví, doprava a průmyslový design Jiří Gregor a Lukáš Hrubý se svou prací Návrh aerodynamického vozidla na lidský pohon.

Blahopřejeme k postupu do krajského kola.

Třídní schůzky na SOU

Autor zprávy: Ing. Petr Rešl
Datum zveřejnění: 8. duben 2014

Náhled zprávy

Z technických důvodů dochází ke změně plánovaného termínu třídních schůzek na SOU.

Třídní schůzky se uskuteční ve středu 23. 4. 2014 od 16 hodin!

Srdečně zveme všechny rodiče našich žáků.

Soutěž Kariéra

Autor zprávy: Ing. Simona Vajdová
Datum zveřejnění: 20. březen 2014

Náhled zprávy

Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu Krnov ve spolupráci s firmou E-kom Promotion, s. r. o. pořádala soutěž s názvem Kariéra, která simulovala reálné výběrové řízení na pozici obchodního zástupce. Podklady pro soutěž i vyhodnocení jednotlivých částí prováděli zástupci spolupořádající firmy.

Za naši školu se zúčastnili dva žáci 4. ročníku Ekonomického lycea - Martin Přidal a Marek Šťastný.  Oba postoupili do 2. kola a Martin Přidal se nakonec umístil na velmi pěkném 3. místě.

Blahopřejeme

Dům na Marsu

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 4. březen 2014

Náhled zprávy

Dům na Marsu - takové je zadání projektu "Stavby z vlnité lepenky", který je určen středním stavebním školám z České republiky.  

Do letošního 8. ročníku se jich přihlásilo rekordních 23, mezi nimi i Vyšší odborná škola, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště z Kopřivnice. Poprvé si téma soutěže zvolili sami studenti. Autoři vítězných modelů si rozdělí odměnu ve výši 40 tis. Kč. Cílem projektu je poukázat na ekologické přednosti vlnité lepenky používané k výrobě obalů. Pořadatelem je český Svaz výrobců vlnitých lepenek, partnerem pak společnost EKO-KOM, a.s. 

Tisková zpráva

Přehlídka technických profesí

Autor zprávy: Ing. Petr Rešl
Datum zveřejnění: 1. březen 2014

Náhled zprávy

Zveme žáky základních škol a jejich rodiče, před kterými stojí nelehké rozhodování o budoucí volbě povolání a výběru střední školy na  - v pořadí již osmý ročník "Přehlídky technických profesí - řemeslo má zlaté dno".
Žáci středních škol budou předvádět zájemcům ukázky činností ze 17 studijních a učebních oborů, které patří na trhu práce dnes k nejžádanějším!

Stipendia

Autor zprávy: Ing. Petr Rešl
Datum zveřejnění: 15. únor 2014

Náhled zprávy

Zájemci o podniková stipendia mají opět šanci! Firma Siemens, s. r. o. odštěpný závod Elektromotory Frenštát nabízí žákům naší školy prospěchová stipendia až do výše 30 000,- Kč! 

Informace

Krátká zpráva o lyžařském kurzu SOU

Autor zprávy: Mgr. Jana Sykalová
Datum zveřejnění: 12. únor 2014

Náhled zprávy

V týdnu od 3. do 7. února 2014 žáci SOU, třídy 2 MS a 2 AT, sjížděli sjezdovku na Sachově studánce na Horní Bečvě. Žáci si osvojovali základy, či se zdokonalovali v umění lyžařském a snowboardovém. Ubytování bylo zajištěno na nedalekém hotelu Labyrint, kde se o nás moc hezky starali a skvěle vyvařovali.

Fotogalerie

Foto a video ke stažení

Nový automobil ve školních dílnách

Autor zprávy: Vedení školy
Datum zveřejnění: 29. leden 2014

Náhled zprávy

V pondělí 13. ledna 2014 byl z  Nošovic přivezen do školních dílen SOU vůz ix35, který škole poskytla automobilka Hyundai za symbolickou 1,- Kč. Automobil byl dopraven vozidlem DAF s hydraulickou rukou a slavnostně zaparkován ve školních dílnách. Naši žáci teď mají příležitost seznamovat se s moderním vybavením, které jim automobil Hyundai ix35 nabízí.

Fotogalerie

Neváhejte požádat o příspěvek na Autoškolu!

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 20. leden 2014

Náhled zprávy

Od 1. 9. 2013 mají možnost všichni žáci střední školy s velmi dobrým prospěchem a splňující další stanovená kritéria požádat Nadační fond ŠKOLA o finanční příspěvek na uhrazení kurzu autoškoly pro získání řidičského průkazu skupiny B, kterou provozuje naše škola.

Právě v minulém týdnu byla první taková žádost žákem SOŠ podána, posouzena a vedením školy a nadačního fondu schválena. Oprávnění žadatelé z řad našich žáků takto mohou získat významnou finanční podporu k získání řidičského oprávnění.

Poděkování automobilce Hyundai

Autor zprávy: Vedení školy
Datum zveřejnění: 10. leden 2014

Náhled zprávy

Dne 18. prosince 2013 se ve společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech konal slavnostní ceremoniál předávání symbolických klíčků, kterého se zúčastnili za naši školu Mgr. Jan Pavelka, ředitel školy a RNDr. Václav Nešpor, statutární zástupce ředitele.

Jsme velmi rádi, že jsme byli mezi vybranými školami, kterým automobilka vůz Hyundai ix35 poskytla ke studijním účelům za symbolickou cenu 1 Kč.  Tento automobil je pro školu velkým přínosem při modernizaci nácvikových a výukových pomůcek.

Ještě jednou společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s. r. o. touto cestou děkujeme.

Fotogalerie

Sportovní úspěch žáka naší školy

Autor zprávy: Sekretariát školy
Datum zveřejnění: 28. listopad 2013

Náhled zprávy

David Hyvnar, žák 2. ročníku oboru Automechanik, se na celorepublikovém klání dorostenců v judu, které se konalo 9. listopadu 2013 v Jablonci nad Nisou, umístil na výborném 3. místě v kategorii nad 90 kg.

Blahopřejeme

Soutěž programování CNC obráběcích strojů v Brně

Autor zprávy: Mgr. Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 27. listopad 2013

Náhled zprávy

I v letošním roce se naše škola zúčastnila soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů, kterou již jako 5. ročník organizoval Svaz strojírenské technologie na Mezinárodním veletrhu v Brně. Soutěže se zúčastnilo celkem 143 žáků z 35 středních odborných škol z celé České republiky. Žáci si mohli vybrat ze tří řídících systémů, a to Heidenhain a Siemens pro technologii frézování a Fanuc pro technologii soustružení.  

Z naší školy se soutěže zúčastnilo 14 žáků 4. ročníku oboru Mechanik seřizovač. Radek Pítr zvítězil ve třetím kole systému společnosti Siemens a Ondřej Blažek zvítězil ve druhém kole v systému společnosti Fanuc. Oběma žákům blahopřejeme a všem ostatním žákům a učitelům, kteří se podíleli na jejich přípravě, děkujeme za vzornou reprezentaci školy.  

Fotogalerie

Opakovaný úspěch žáka naší školy

Autor zprávy: Mgr. Miluše Dvořáková
Datum zveřejnění: 8. listopad 2013

Náhled zprávy

Jan Žárský, žák 3. ročníku oboru Technické lyceum, byl opakovaně vybrán odborem školství Moravskoslezského kraje v Ostravě a oceněn jako jeden z 25 nejlepších žáků našeho kraje.

Honza je talentovaný matematik a zajímá se o programování. I v loňském školním roce dosáhl výrazných úspěchů v soutěžních kolech krajských, národních i mezinárodních.

Blahopřejeme!

P.S. Honza (druhý zleva) na společné fotografii oceněných žáků

2. opravný termín závěrečných zkoušek 2012/2013

Autor zprávy: sekretariát
Datum zveřejnění: 24. říjen 2013

Náhled zprávy

Písemná část     -

Praktická část    5. – 6. prosince 2013, začátek v 6:00

Ústní část  

Úspěch našich žáků na akci "Letní škola mechatronických systémů"

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 11. říjen 2013

Náhled zprávy

V září letošního roku se zúčastnili vybraní žáci 4. ročníku oboru Strojírenství akce „Letní škola mechatronických systémů 2013“, která se uskutečnila na VŠB-TU Ostrava-Poruba. V soutěži s žáky gymnázia z Ostravy a  SPŠE z Frenštátu pod Radhoštěm se z naší školy umístili Radek Hanzelka a Daniel Staňa na vynikajícím 2. místě.

 Blahopřejeme!

Informace pro návštěvníky školní knihovny

Autor zprávy: sekretariát
Datum zveřejnění: 1. říjen 2013

Náhled zprávy

Školní knihovna je přestěhována do administrativní budovy SOU (1. patro) na ulici Husova 1162.

 

Úřední hodiny:

 Pondělí  11:00-15:00 h

Středa   11:00-15:00 h

 

 

Významná výročí naší školy

Autor zprávy: Mgr. Jan Pavelka
Datum zveřejnění: 20. září 2013

Náhled zprávy

Se začátkem školního roku 2013/2014 si naše škola připomíná dvě významná výročí své historie.

V roce 1948, tedy před 65 lety, byla založena Mistrovská škola strojnická, která jako odborná škola do dnešních dnů působí v rámci Vyšší odborné školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Kopřivnici.

Podstatně mladší událostí pak bylo v roce 2003 sloučení s blízkým strojírenským odborným učilištěm, kdy vzniklo v té době jedno z největších vzdělávacích zařízení v republice.

65. výročí průmyslového školství chce vedení školy připomenout jejím absolventům, bývalým i současným zaměstnancům, žákům a studentům, ale též široké veřejnosti, v pátek 1. listopadu 2013. V odpoledních hodinách bude do areálu školy pro všechny návštěvníky umožněn volný vstup. Všichni si mohou prohlédnout prostory školy a její současné vybavení.

Těšíme se na setkání s Vámi

Mgr. Jan Pavelka, ředitel školy

 

Nadační fond ŠKOLA znovu odměňoval

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 1. červenec 2013

Náhled zprávy

U příležitosti právě skončeného školního roku byli odměněni diplomem a finanční poukázkou žáci s výborným prospěchem a ti, kteří ve školním roce 2012/2013 reprezentovali školu a umístili se  na významných krajských nebo celorepublikových soutěžích. Toto ocenění si spolu s vysvědčením převzalo 16 žáků střední školy.

Úspěch na soutěži odborných dovedností

Autor zprávy: Mgr, Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 13. červen 2013

Náhled zprávy

Jako každý rok i letos se naše škola zúčastnila již 17. ročníku soutěže odborných dovedností rukodělných oborů na Střední škole v Novém Jičíně. Žák 2. ročníku oboru Nástrojař Tomáš Kučera se v soutěži jednotlivců umístil na 2. místě a v soutěži družstev obsadili společně s Ondřejem Bouchalem 3. místo. Oba žáky připravoval na soutěž učitel odborné výchovy p. Erla.

Blahopřejeme za úspěšnou reprezentaci.

Šetříme životní prostředí

Autor zprávy: Mgr. Ivana Čípová
Datum zveřejnění: 13. červen 2013

Náhled zprávy

S programem „Recyklohraní“ a soutěže společnosti ASA naše škola opět přispěla nemalou měrou k ochraně životního prostředí.

Od zahájení jmenovaného programu se nám ve škole podařilo odevzdat k recyklaci 229 monitorů a 950 kg drobného elektrozařízení. Celkem jsme odevzdali bezmála 4700 kg tohoto nebezpečného odpadu. Spoluorganizátorem celého programu je společnost ASEKOL, která zajišťuje svoz a jeho následnou recyklaci.   

Dále spolupracujeme se společností ASA, která každoročně vyhlašuje ekologickou soutěž pro školy „Soutěž s panem Popelou“. V této soutěži jsme již nasbírali přibližně 4000 kg papíru.

Díky těmto aktivitám se nám podařilo nejen motivovat žáky v oblasti ekologie, ale také je zapojit do procesu ochrany životního prostředí.

 

Výsledky soutěže staveb z vlnité lepenky: Mosty v mém okolí

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 7. červen 2013

Náhled zprávy

Na základě hlasování komise postoupily do finále tyto školy: Banská Bystrica, Námestovo, Hradec Králové, Plzeň, Opava, Valašské Meziříčí. Další pořadí škol nebylo stanoveno. 

Organizátor soutěže nás informoval, že naši žáci, i když se účastnili této soutěže poprvé, vytvořili velmi dobrou stavbu a porazili několik dlouholetých účastníků soutěže. Navíc byla letošní konkurence, pokud  jde o kvalitu přihlášených staveb, asi největší v historii soutěže.

 Věříme, že naše žáky neúčast ve finále neodradí a zúčastní se soutěže i příští rok.

 

Nadační fond odměňoval

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 5. červen 2013

Náhled zprávy

U příležitosti slavnostního předávání maturitních vysvědčení  byli nejlepší žáci střední školy, kteří během celého studia dosahovali výborných studijních výsledků nebo úspěšně reprezentovali školu na sportovních, vědomostních nebo odborných soutěžích, oceněni Nadačním fondem ŠKOLA. Za nadstandardní práci ve škole jim byla předána ředitelem školy finanční odměna.

 

Účast žáků v soutěži staveb z vlnité lepenky: Mosty v mém okolí

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 3. červen 2013

Náhled zprávy

Tisková zpráva:

Kopřivničtí studenti postavili originální most z vlnité lepenky

Kopřivnice, 29. května 2013 – Studenti SOŠ a SOU z Kopřivnice Jan Žárský, Richard Konupka, Lukáš Tončík, Jakub Šimíček, Barbora Matulová, Alice Kohutová a Natálie Brandová postavili z vlnité lepenky, ekologického obalového materiálu, originální návrh mostu s názvem Helix. Zapojili se tak do 7. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky, která je určená středním školám zaměřeným na stavebnictví z Česka a letos poprvé i ze Slovenska. Odborná porota vybere do 3. června mezi 32 přihlášenými školami 6 finalistů. Ti postoupí do finálového kola konaného v Praze. Autoři tří nejlepších finálových staveb získají ceny za 30, 15 a 10 tis. Kč. Pořadateli jsou český a slovenský svaz výrobců vlnitých lepenek. Téma sedmého ročníku je „Mosty v mém okolí“.

„Mezinárodní statut soutěže Stavby z vlnité lepenky přinesl několik významných změn. Díky rozšíření soutěže jsme navýšili odměny pro studenty téměř o 40 %. Aby byla soutěž atraktivní až do konce, tak do finále postoupí minimálně jedna škola z každé země. Každý rok se navíc snažíme uskutečnit finálové kolo na zajímavém místě. Letos to bude v Národním zemědělském muzeu v Praze“, říká zástupce pořadatelů Pavel Sobol.

Studenti pracovali výhradně s vlnitou lepenkou. Od svazů obdrželi archy různé pevnosti, velikosti a barvy. Mohli však využít i vlastní vlnitou lepenku. Model mostu umístili na předem danou podstavu z vlnité lepenky o velikosti 1,5x1 metr. Autoři vytvářeli již existující most, který se nachází či nacházel v jejich městě a regionu, nebo navrhli a postavili originální stavbu podle vlastního návrhu.

Projektu Stavby z vlnité lepenky, který se letos koná již posedmé, se účastní 20 středních škol z Česka a 12 středních škol ze Slovenska. Šest nejlepších staveb postoupí do finálového kola. Vítěz mezinárodní soutěže se může těšit na dárky v hodnotě 30 tis. Kč. Škola na 2. místě dostane 15 tis. a bronzový projekt obdrží 10 tis. Kč. O konečném pořadí se rozhodne 19. června v prostorech Národního zemědělského muzea v Praze.

Soutěž pořádá Svaz výrobců vlnitých lepenek České republiky a Svaz výrobců a zpracovatelů vlnité lepenky ze Slovenska ve spolupráci se společností EKO-KOM a.s. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo životního prostředí. Cílem projektu je poukázat na ekologické přednosti vlnité lepenky používané k výrobě obalů.


Poznámky pro editory
Hlavním cílem českého Svazu výrobců vlnitých lepenek je propagace ekologického obalového materiálu – vlnité lepenky. Svaz každoročně realizuje několik projektů, které mají na nutnost ochrany životního prostředí upozornit. Vysoká odbornost SVVL je zaručena členstvím pěti nejvýznamnějších výrobců obalů z vlnité lepenky v ČR. Členy svazu spojuje především vysoký standard kvality jejich výrobků a přesvědčení o nutnosti osvěty v oblasti ekologie.
 
Členové svazu (ČR):
DS Smith Packaging, Model Obaly, Mondi Bupak, Smurfit Kappa Czech, THIMM Obaly

Členové svazu (SR):
Smurfit Kappa Obaly Štúrovo, Duropack Turpack Obaly, Grafobal, EKOPACK  Trade
 

Úspěch v krajském kole SOČ

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 22. květen 2013

Náhled zprávy

Žák 4. ročníku oboru Strojírenství Lukáš Gelnar se úspěšně umístil v krajském kole Středoškolské odborné činnosti a se svou prací Tatra T 813 Kolos obsadil 3. místo.

Blahopřejeme za úspěšnou reprezentaci.

Úspěch v republikovém kole

Autor zprávy: RNDr. Miroslava Hermanová
Datum zveřejnění: 13. květen 2013

Náhled zprávy

Jan Žárský, žák 2. ročníku oboru Technické lyceum, se pravidelně účastní soutěží z matematiky a informatiky. Dne 5. dubna se konalo republikové kolo Matematické soutěže žáků středních odborných škol. Po sečtení všech bodů obsadil Jan Žárský v silné konkurenci soutěžících vynikající 4. místo.

Blahopřejeme!

 

PŘEHLÍDKA TECHNICKÝCH PROFESÍ

Autor zprávy: Mgr. Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 9. květen 2013

Náhled zprávy

 

Ve dnech 24. a 25. dubna 2013 se ve sportovní hale VOŠ, SOŠ a SOU uskutečnila přehlídka technických profesí s názvem „Řemeslo má zlaté dno“.

Hlavním cílem této akce bylo přiblížit a hlavně zatraktivnit technické učební i maturitní obory žákům základních škol z celého okolního regionu. Letos se podařilo zabezpečit účast 920 žáků z 38 základních škol a včetně veřejnosti dosáhla účast více než 1100 návštěvníků.

Naše škola ve spolupráci se Střední školou technickou a zemědělskou Nový Jičín a Gymnáziem a Střední průmyslovou školou elektrotechniky a informatiky ve Frenštátě p. R. prezentovaly dohromady celkem 22 maturitních a učebních oborů.

Součásti přehlídky byla i účast významných firem z okolí, které pro žáky připravily celou řadu aktivit, včetně ukázek svých výrobních programů.

Děkujeme všem partnerským obcím (10) a firmám (25), které nám pomohly finančně uvedenou úspěšnou akci zabezpečit!

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde.

 

Pilotování učebnice anglického jazyka CHOICES

Autor zprávy: Mgr. Iveta Boháčová
Datum zveřejnění: 30. duben 2013

Náhled zprávy

V tomto školním roce se naše škola účastní projektu pilotování nové učebnice anglického jazyka Choices, a to jako jedna z osmi škol z celé České republiky, které byly do projektu vybrány.

Ve vyučovacích hodinách se žáci z této učebnice učí a poté zhodnotí, jak se jim s učebnicí pracovalo. Jejich hodnocení se týká témat, obrázků, výukových textů, poslechových i gramatických cvičení, organizace a uspořádání jednotlivých stránek.

Pilotování učebnice se účastní žáci prvního ročníku oboru technické lyceum, kteří jsou s učebnicí velmi spokojeni a oceňují především její moderní obsah a zajímavou prezentaci úkolů. Velmi oblíbený je také on-line komponent My English Lab, který jim dává možnost procvičovat jazyk na cvičeních, která jsou okamžitě vyhodnocována, a to nejen doma, ale kdekoli je internetové připojení.

Odměnou za jejich práci jsou učebnice, které získali zdarma na začátku projektu.

 

Účast v mezinárodní soutěži Den strojařů

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 5. duben 2013

Náhled zprávy

Ve dnech 18. – 19. března 2013 proběhla v hotelu Duo na Horní Bečvě mezinárodní soutěž Den strojařů. Obsahovala prezentaci a obhajobu konstrukčního a technologického řešení úkolu z technické praxe, jehož zadání dodala firma Huisman Konstrukce, s. r. o., ze Sviadnova.
Úkolem bylo navrhnout Banki turbínu na „hobby“ úrovni. Součástí zadání byla i výkresová dokumentace a postup výroby a montáže.
I když se našim žákům tentokrát nepodařilo v konkurenci 8 škol ze severní Moravy, Polska a Slovenska probojovat na stupně vítězů, přesto získali cenné zkušenosti.

Úspěch v okresním kole SOČ

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 5. duben 2013

Náhled zprávy

Dva žáci 4. ročníku oboru Strojírenství – David Klemsa a Lukáš Gelnar se úspěšně umístili v okresním kole Středoškolské odborné činnosti a se svými pracemi, Banki turbína a Tatra T 813 Kolos, postoupují do krajského kola této soutěže.

Blahopřejeme za úspěšnou reprezentaci.

Úspěch v mezinárodní soutěži Autodesk Academia Design 2013

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 5. duben 2013

Náhled zprávy

Ve dnech 22. – 23. března 2013 proběhla ve Strakonicích mezinárodní soutěž ve 2D kreslení a 3D modelování s názvem Autodesk Academia Design 2013. Soutěže se zúčastnilo celkem 25 škol z naší republiky a také ze Slovenska. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích, a to: 2D kreslení v programu AutoCAD (žáci), 3D modelování v programu Inventor (žáci a učitelé). Všechny 3 kategorie se souhrnně hodnotily v soutěži o Putovní pohár firmy Autodesk.
V této soutěži naše škola obsadila pěkné 6. místo. Soutěžícímu týmu ve složení Adam Jašek a Lukáš Gelnar pod vedením Ing. Lenky Kulové děkujeme za reprezentaci naší školy.

Úspěch v celostátní soutěži

Autor zprávy: Mgr. Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 28. březen 2013

Náhled zprávy

Celostátní kolo odborné soutěže KOVO JUNIOR 2013 Mechanik seřizovač organizovala ve dnech 21.–22. března Střední škola strojírenská a elektrotechnická v Brně. Vlastní soutěž se skládala z měření strojírenských veličin a hlavně z vypracování programu pro kompletní tvar součásti v systému Heidenhain. Naši školu a kraj reprezentoval student 4. ročníku oboru Mechanik seřizovač Václav Harabiš, který se umístil v konkurenci 16 soutěžících z celé ČR na velmi hezkém 7. místě.

Příprava na soutěž probíhala pod vedením učitelů odborného výcviku p. Petrželky a p. Kovaláka.

Blahopřejeme k úspěchu a reprezentaci našeho kraje a naší školy.

Úspěch v mezinárodní soutěži

Autor zprávy: Mgr. Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 21. březen 2013

Náhled zprávy

Ve dnech 18. – 19. 3. 2013 probíhala na Střední škole technické v Opavě soutěž zručnosti Zlatý pilník. V těžké mezinárodní konkurenci 22 soutěžících z 20 škol obsadil Lukáš Mutina, žák 2. ročníku oboru Nástrojař velmi pěkné 7. místo (ostatní soupeři byli téměř všichni žáci 3. ročníků).

Tímto umístěním nejenže úspěšně reprezentoval naši školu, ale získal také cenné zkušenosti pro účast v příštím ročníku. Lukáš se na soutěž připravoval pod vedením učitelů odborného výcviku p. Španihela a p. Erly.

MATURITA 2013 - DŮLEŽITÉ TERMÍNY SOU

Autor zprávy: Iva Fajkusová
Datum zveřejnění: 12. březen 2013

Náhled zprávy

Do 31. března 2013 - přihlašování povinné literatury (přes aplikaci Studijní podpora na stránkách školy)

SPOLEČNÁ ČÁST MZ

2. května 2013 - MAT (DT), ANJ (PP)
3. května 2013 - CJL (DT), CJL (PP)
6. května 2013 - NEJ (DT), NEJ (PP)
7. května 2013 - ANJ (DT)

časový harmonogram dílčích zkoušek je zveřejněný na stránkách www.novamaturita.cz

ŠKOLNÍ ČÁST MZ

4AT     15. až 18. dubna 2013 - praktická část MZ
               1
6., 17. a 20. května 2013 - ústní část MZ

4MS    15. až 18. dubna 2013 - praktická část MZ
                21. až 24. května 2013 - ústní část MZ

2NS     27. až 30. května 2013 - ústní část MZ

Autoškola VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice

Autor zprávy: Sekretariát školy
Datum zveřejnění: 18. únor 2013

Náhled zprávy

Během studia na SOŠ a SOU si můžete udělat kurz autoškoly skupiny B!

Pro velmi dobré studenty se studijním průměrem do 2,0 s výrazným finančním příspěvkem z nadačního fondu ŠKOLA!

Přijďte studovat a udělat řidičské zkoušky v Autoškole na VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice.

Bližší informace získáte na telefonu 556 833 300 nebo na emailu sekret@voskop.cz.

Krátká zpráva o lyžařském kurzu

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Milčinská
Datum zveřejnění: 17. únor 2013

Náhled zprávy

Celý minulý týden 11.-15.2.2013 třídy 2.A a 2.B lyžovaly a snowboardovaly na lyžařském kurzu. Všichni se naučili sjet svah, vyřádili se při stavbách ze sněhu nebo jízdě za sněžným skútrem. Další fotky můžete zhlédnout ve fotogalerii.

Návštěva z Francie na naší škole

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 17. únor 2013

Náhled zprávy

V minulém týdnu ve dnech 11.2. - 14.2. se uskutečnila první výměnná schůzka zástupců organizací, spolupracujících na partnerství  Comenius Regio a projektu „Zlepšení uplatnitelnosti mladých lidí na evropském trhu práce“. Do České republiky přijela delegace z francouzského Lotrinska, ve které byli zástupci partnerských francouzských organizací. Slavnostní přivítání se uskutečnilo na KÚ Moravskoslezského kraje, kde v krátké prezentaci byli představeni všichni partneři projektu. Jedno dopoledne „principalement des femmes délégation” strávila i na naší škole. Zde se seznámila s oborovou strukturou školy, principy odborné výuky a  prohlédla si učebny a ostatní prostory školy. Francouzské partnery především zaujalo velmi vstřícné a přátelské prostředí a na odborném učilišti pak jeho velikost a komplexní vybavení dílen.
V rámci celého projektu se uskuteční několik podobných návštěv s různou tématickou náplní ať už u nás, nebo naopak našich zástupců v regionu Lotrinska.
Jednou z aktivit je i týdenní pobyt žáků odborného vzdělávání s doprovodem  ve dvou hospodářských podnicích a školských zařízeních. Každá strana si stanovila za cíl takto otestovat možnosti budoucích stáží v partnerském regionu.
Pracovní program projektu se bude realizovat až do června 2014.

Projekt "Amélioration de l´employabilité des JeUnes Sur le marché du Travail Européen" je financován z prostředků Evropské unie v rámci Programu celoživotního učení.

http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/cz/mezinarodni/projekt-s-partnerskym-regionem-lotrinsko-se-rozbiha-30145/

Program "Rok v Lotrinsku"

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 17. únor 2013

Náhled zprávy

KÚ Moravskoslezského kraje nás informoval o možnosti, která se otevírá žákům naší školy, kteří se učí francouzsky. Otevírá se jim příležitost vyjet studovat na rok na střední školu (lyceum) do Francie. Tento projekt vznikl ve spolupráci Moravskoslezského kraje a jeho partnerského regionu Lotrinsko.

Čeští žáci při tom plní řádnou školní docházku stejně jako jejich francouzští spolužáci.

Ubytování je během školního týdne zajištěno v internátě školy. Víkendy tráví čeští žáci v hostitelských rodinách.

Podle stupně předchozího vzdělání v České republice a úrovně znalosti francouzštiny jsou žáci zařazeni buď do prvního ročníku (ve Francii seconde) příp. do druhého ročníku (première) lycea.

Na naší střední škole studuje francouzštinu 30 žáků.

Partnerství Comenius Regio

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 17. únor 2013

Náhled zprávy

 Naše škola je od začátku školního roku 2012/2013 aktivně zapojena do partnerství Comenius Regio.Toto partnerství zastřešuje Národní agentura pro evropské vzdělávací programy a jeho úkolem je finančně podporovat bilaterální mezinárodní spolupráci na úrovni obcí a regionů s cílem zlepšovat možnosti v oblasti školního vzdělávání.

Součástí tohoto partnerství je projekt „Zlepšení uplatnitelnosti mladých lidí na evropském trhu práce“, který je zaměřen na mezinárodní spolupráci mezi Moravskoslezským krajem a francouzským regionem Lotrinsko (http://cs.wikipedia.org/wiki/Lorraine). Na české straně partnery tohoto projektu jsou KÚ MSK, Krajská hospodářská komora MSK a střední školy SŠTD Ostrava – Vítkovice a VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice. Francouzskou stranu zastupují Regionální rada Lotrinska, organizace Rectorat de l'académie de Nancy-Metz a Le Centre Régional Information Jeunesse de Lorraine - Nancy, které podporují a rozvíjejí mezinárodní projektovou činnost a provádějí poradní a informační vzdělávací a volnočasovou činnost pro mládež. Školská zařízení jsou na francouzské straně zastoupena školami Lycée polyvalent Félix Mayer z Creutzwaldu, dále pak Lycée Jacques Marquette z města Pont-à-Mousson a Lycée Gustave Eiffel z města Talange. Všechny tři školy jsou zaměřeny na podobnou problematiku výuky, jakou má naše škola.

Konkrétním úkolem projektu je prohloubení spolupráce mezi uvedenými regiony a pomoc regionům vypracovávat a vyměňovat si osvědčené postupy ve školním vzdělávání, podporovat a vytvářet zájem o technické vzdělávání, který není na straně žáků takový, jaký si vyžadují potřeby průmyslu na české i francouzské straně.

 

Projekt "Amélioration de l´employabilité des JeUnes Sur le marché du Travail Européen" je financován z prostředků Evropské unie v rámci Programu celoživotního učení.

http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/cz/mezinarodni/projekt-s-partnerskym-regionem-lotrinsko-se-rozbiha-30145/

Úspěch v regionální soutěži

Autor zprávy: Mgr. Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 14. únor 2013

Náhled zprávy

 

Významného úspěchu na regionální soutěži KOVO Junior 2013 v oboru Mechanik seřizovač dosáhl žák 4. ročníku tohoto oboru Václav Harabiš. Soutěž se konala 12. února 2013 a jejím pořadatelem byla  SŠT Opava. Václav Harabiš se umístil na 3. místě, když 1. a 2. místo obsadili soutěžící pořádající školy, kteří dokonale využili domácího prostředí. Václav se na soutěž připravoval pod vedením učitelů odborného výcviku p. Bára, Hruškovského, Kovaláka a Petrželky.

Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zajímavá zkouška na naší škole

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 30. leden 2013

Náhled zprávy

Naše škola byla jmenována Krajským úřadem Moravskoslezského kraje k nostrifikaci dosaženého vzdělání japonského státního občana pana O. M, který dlouhodobě pracuje v české pobočce fy SHIMANO. 

Vlastní zkoušky proběhly v tomto týdnu. Byl zkoušen z předmětů Statika a Řízení jakosti. Pro zkoušeného i pro zkoušející byly o to náročnější, že probíhaly za účasti tlumočníka, protože zkoušený odpovídal ve svém rodném jazyce. Pan O. M. prokázal velmi dobré znalosti a zkušební komise potvrdila úspěšné složení zkoušek.

Finanční příspěvek z nadačního fondu Škola

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 22. leden 2013

Náhled zprávy

Ředitel školy spolu se správní radou nadačního fondu ŠKOLA rozhodl o finančním příspěvku až 200 Kč pro každého přispěvatele fondu z řad žáků SŠ. Příspěvek je určen na cestovné na lyžařský kurz. Daná částka bude vrácena přispěvatelům fondu po vyúčtování kurzu.   

Středisko sociálních služeb Kopřivnice chválí naše studenty!

Autor zprávy: ředitel školy
Datum zveřejnění: 20. prosinec 2012

Náhled zprávy

Obdrželi jsme dopis od sociální pracovnice paní Simony Hanzelkové ze Střediska sociálních služeb Kopřivnice,  v němž chválí naše studenty Markétu Zaoralovou (E1) a Jiřího Seiberta (1AT), kteří zorganizovali pro jejich klienty vánoční posezení. Zahráli na kytaru, zazpívali a přinesli všem drobné dárky. Jmenovaní věnovali svůj čas dobrovolnictví v jejich zařízení nejen v tento den, ale také v průběhu celého roku.

Málokdy vidíme v dnešní uspěchané době tak pozitivní postoj mladých lidí! Jsme rádi, že tito studenti jsou právě z naší školy.

Děkujeme i my.

Vánoční soutěž v psaní na klávesnici

Autor zprávy: Ing. Simona Vajdová
Datum zveřejnění: 20. prosinec 2012

Náhled zprávy

V úterý 18. prosince 2012 proběhla na naší škole již tradiční Vánoční soutěž v psaní na klávesnici. Soutěžilo se v desetiminutovém opisu textu z papírové předlohy při penalizaci 50 úhozů za chybu. Výsledky byly vyhlášeny ve dvou kategoriích.

 V kategorii 2. ročníků SOŠ byla oceněna za nejlepší výkon Pavla Jarošová z 2. C.

V kategorii 3. a 4. ročníků SOŠ dosáhli nejlepších výkonů Otmar Smolan ze 3. D, Jan Zátopek ze 4. D a Denis Neuwirth z 3. C.

 Všem soutěžícím děkujeme za účast a oceněným žákům blahopřejeme!

SOUTĚŽ BOBŘÍK INFORMATIKY

Autor zprávy: Ing. Pavla Jindrová
Datum zveřejnění: 13. prosinec 2012

Náhled zprávy

Ve dnech 12. a 13. listopadu probíhala celostátní on-line soutěž Bobřík informatiky 2012. Za naši školu soutěžilo v kategorii Junior 17 žáků a v kategorii Senior 16 žáků.

Vítězem školního kola v kategorii Junior se stal Jan Žárský z 2.B, na druhém místě skončil David Ondra z 1.A a na třetím místě se umístil David Janásek z 2.MS.

Kategorii Senior ve školním kole vyhráli Petr Fajmon z 3.C a Zbyněk Veselka z 4.B a na třetím místě skončil Martin Jahn z 3.B.

Dalšími úspěšnými řešiteli jsou: Martin Fulin z 1.AT, Jakub Libiš z 2.EL, Jan Tomášek z 2.A a Filip Vícha z 1.MS.

Celkem se celostátního kola zúčastnilo 5 509 žáků v kategorii Junior a 2 649 žáků v kategorii Senior. Naši žáci se umístili takto: Jan Žárský na 28. místě a Petr Fajmon se Zbyňkem Veselkou na 103 místě.

Všem gratulujeme a děkujeme jim za pěknou reprezentaci naší školy.

Více na www.ibobr.cz

VYHLAŠUJEME SOUTĚŽ o návrh plakátu a pozvánky na školní ples

Autor zprávy: Mgr. Ivana Čípová
Datum zveřejnění: 13. prosinec 2012

Náhled zprávy

Povinné údaje:

Školní ples 2013

V pátek 8. února 2013 ve 20:00 h v Katolickém domě Kopřivnice.

Předprodej vstupenek v pokladně školy od 21. ledna 2013.

Cena 150, 120 a 80 Kč.

Hraje skupina TNT, DJ Mirek.

Bohatý program, občerstvení zajištěno.

 Velikost plakátu formát A3, velikost pozvánky 1/3 formátu A4, doporučujeme společný motiv.

 Termín odevzdání návrhů:

Pondělí 7. ledna 2013 do 12:00 h na sekretariátě školy nebo e-mail: sekret@voskop.cz

Vítěz obdrží volnou vstupenku + věcnou cenu.

 

 

 

Školní kolo soutěže v českém a cizím jazyce na SOŠ

Autor zprávy: Mgr. Darja Babůrková
Datum zveřejnění: 4. prosinec 2012

Náhled zprávy

Dne 13. listopadu 2012 proběhlo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Nejlepšími řešiteli a zároveň postupujícími do okresního kola soutěže se stali Matěj Tabach ze třídy 3.D a Lukáš Krupa ze třídy 2.C.

Dne 27. listopadu 2012 se konalo školní kolo konverzace v cizím jazyce. Na prvním místě se umístili Jan Žárský ze třídy 2.B a Matěj Tabach ze třídy 3.D, druhé  místo obsadili Richard Konupka ze třídy 2.B a Martin Kabíček ze třídy 2.C a třetí místo získal Martin Přidal ze třídy 3.C.

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem soutěžícím a učitelům, kteří soutěže připravovali.

3. MÍSTO NA REPUBLIKOVÉM FINÁLE!!!

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Richterová
Datum zveřejnění: 27. listopad 2012

Náhled zprávy

Družstvo žáků SŠ ve složení Michal Masnica, Ota Schwarz, Tomáš Rajnoch a Michal Borovský obhájilo na republikovém finále ve stolním tenisu vynikající  3. místo. Finále se konalo 15. a  16. 11. 2012 v Holicích u Pardubic, zúčastnilo se ho celkem 30 týmů chlapců a děvčat. Letošní soutěž byla velmi těžká, a proto umístění našeho týmu je obrovským úspěchem. Všem žákům včetně Lukáše Veličky, který reprezentoval školu v předešlých kolech, děkujeme!!!

Opravný termín závěrečných zkoušek - prosinec 2012

Autor zprávy: Ing. Iva Fajkusová
Datum zveřejnění: 22. listopad 2012

Náhled zprávy

Písemná část

17. 12. 2012 (pondělí), začátek v 8:00 h

Praktická část

17. 12. 2012 (pondělí), začátek v 6:00 h

Ústní část

17. 12. 2012 (pondělí), začátek 8:00 h

Bližší informace před závěrečnou zkouškou na nástěnce ve vestibulu nebo na telefonu 556 879 147 Ing. Rešla.

 

Projekt Tvorba elektronických učebnic zvítězil v soutěži projektů

Autor zprávy: Jiří Sumbal
Datum zveřejnění: 21. listopad 2012

Náhled zprávy

Projekt Tvorba elektronických učebnic, v němž od června 2011 do června 2012 naši učitelé vytvořili pro žáky 40 vlastních učebnic ve formátu PDF, byl oceněn na soutěži školních projektů TOPík 2012. Finále soutěže na krajské konferenci vzdělávací organizace KVIC se zúčastnilo 10 projektů.

Veškeré výstupy projektů jsou k dispozici na stránkách projektu www.voskop.cz/teu.

Upozornění pro letošní maturanty

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 20. listopad 2012

Náhled zprávy

Sledujte pozorně odkaz www.novamaturita.cz, který je doplňován stále novými informacemi.

Pozvánka na výstavku grafických prací žáků

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 13. listopad 2012

Náhled zprávy

Dne 12. listopadu 2012 byla ve vestibulu budovy Městského úřadu v Kopřivnici instalovana výstavka, která ukazuje počítačově zpracované grafické maturitní a ročníkové práce žáků oborů Strojírenství a Technické lyceum kopřivnické střední odborné školy.

Jde o "reprízu" výstavy dovedností žáků SOŠ Kopřivnice, která proběhla v březnu letošního roku v muzeu Tatra. Vzhledem k prostorovým možnostem Městského úřadu v Kopřivnici však nyní probíhá v menším rozsahu. S výstavou v muzeu byli občané města seznámeni prostřednictvím reportáže  v KTK a podle zápisů v knize hostů výstavy bylo zřejmé, že ji navštívili především přespolní návštěvníci. Přesto ji ale vidělo asi 400 žáků kopřivnických základních škol. Poděkování patří vedení základních škol, kopřivnickému muzeu, podniku TATRA, Centru podnikání a rozvoje a Městskému úřadu v Kopřivnici za podporu této zajímavé akce.

Srdečně zveme letošní deváťáky a jejich rodiče, aby přišli a podívali se, co všechno vytvořili naši žáci na počítačích v oborech Strojírenství a Technické lyceum.

Ocenění dvou týmů za 3. místo a nejlepší prezentaci v soutěži „Voda a životní prostředí Moravskoslezského kraje“

Autor zprávy: Mgr. Martin Juchelka
Datum zveřejnění: 13. listopad 2012

Náhled zprávy

Od června letošního roku se dva pětičlenné týmy se zabývaly náročnou problematikou vodohospodářství, kde zpracovaly rozsáhlé studie týkající se vodních toků Lubina a Jičínka, vodních děl v Moravskoslezském kraji a řešily spotřebu vody v domácnostech a ve škole. Jejich závěrečnou třicetistránkovou zprávu, plakáty s fotografiemi a prezentace výsledků výzkumu před publikem v aule VŠB v Ostravě hodnotila odborná komise. Ve velké konkurenci středoškolských týmů ze škol v Moravskoslezském kraji se podařilo našim žákům získat tato ocenění:

Kateřina Rašková 3.C, Martin Jahn 3.B, Kristian Köhler 3.B, František Mazura 3.B a Pavel Novobilský 3.B vybojovali celkové 3. místo dotované finanční odměnou 5000,- Kč.

Kristýna Lípová 4.C, Martina Polášková 4.C, Dominik Rýdl 4.C, Tomáš Brabec 4.C a Patrik Nguyen 2EL získali ocenění poroty za nejlepší prezentaci v soutěži.

Blahopřejeme!

Jan Žárský opět bodoval

Autor zprávy: RNDr. Miroslava Hermanová
Datum zveřejnění: 6. listopad 2012

Náhled zprávy

Dne 2. listopadu 2012 se konalo V Ostravě v budově  Krajského úřadu Moravskoslezského kraje krajské kolo soutěže s názvem Logická olympiáda. Soutěž, kterou pořádá Mensa České republiky, je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup, rychlé uvažování a pohotové rozhodování. Jan Žárský zvítězil v kategorii žáků všech typů středních škol a postoupil do celorepublikového kola, které se uskuteční 26. listopadu 2012 na Pražském hradě.

Blahopřejeme!

V krajském finále jsme byli nejlepší!

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Milčinská
Datum zveřejnění: 1. listopad 2012

Náhled zprávy

Žáci střední školy Michal Masnica, Lukáš Velička, Tomáš Rajnoch a Michal Borovský byli opět úspěšní ve snaze probojovat se na Mistrovství republiky ve stolním tenise. Přestože naše družstvo bylo oslabeno nemocí Oty Schwarze, úspěšně jej nahradil Michal Borovský a hoši byli nepřekonatelní i na krajském finále, které se konalo v Opavě 30. října 2012. Krajského finále se zúčastnilo sedm týmů a nikomu se nepodařilo naše družstvo porazit. Stejně jako v loňském roce pojedeme na republikové finále do Holic a věříme, že se nám povede probojovat až k medailovým pozicím. Za vzornou a příkladnou reprezentaci školy žákům děkujeme. Sportu zdar !!!

Velký úspěch žáka naší školy

Autor zprávy: vedení školy
Datum zveřejnění: 24. říjen 2012

Náhled zprávy

Jan Žárský, žák 2. ročníku oboru Technické lyceum, byl vybrán odborem školství Moravskoslezského kraje v Ostravě a oceněn jako jeden z 25 nejlepších žáků našeho kraje. Ocenění mu bylo předáno na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě za přítomnosti náměstkyně hejtmana Věry Palkové a ředitele krajského úřadu Jaroslava Sourala.

Honza je talentovaným matematikem a zajímá se o programování. Své znalosti a vědomosti zúročil na různých soutěžích, olympiádách nebo při řešení korespondenčních seminářů, kterých se účastnil v průběhu minulého  školního roku. Dosáhl výrazných úspěchů v soutěžních kolech krajských, národních i mezinárodních.

Blahopřejeme!

Více se dočtete na http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/-27845

 

Uplatnění našeho absolventa VOŠ oboru Strojírenství Ondřeje Fabiána, DiS.

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 17. říjen 2012

Náhled zprávy

Mnozí z vás si jistě ještě pamatují na vysílání KTK Kopřivnice z června letošního roku, které přiblížilo absolventské zkoušky studentů strojírenského oboru naší vyšší odborné školy.

Zkoušky konal i student Ondřej Fabián – celé absolutorium úspěšně složil a získal titul diplomovaný specialista, který přináleží všem úspěšným absolventům vyššího odborného studia v ČR (mimochodem je i absolventem naší střední odborné školy).

Kopřivnické televizi tehdy poskytl rozhovor, ve kterém se velmi pozitivně vyjadřoval o studiu na naší vyšší škole a také o perspektivách, které mu získané znalosti ze studia a kontakty z firmy Bang a Olufsen, ve které vykonal svoji závěrečnou praxi a absolventskou práci, přinesou pro jeho další profesní uplatnění.

V minulých dnech jsme se zcela náhodou s Ondrou setkali a on nám sdělil, co je u něj nového.

Do firmy Bang a Olufsen (dánská firma s výrobou špičkové audiotechniky s výrobním závodem v kopřivnické průmyslové zóně) nastoupil do pracovního poměru začátkem července letošního roku, pracovní smlouvu získal na dobu neurčitou. Koncem srpna byl vyslán na služební cestu, a jak on sám říká „na zkušenou“ do mateřské firmy v Dánsku v přímořském městě Struer, aby se seznámil se svými dánskými kolegy, kteří jsou ve firmě na stejné pozici a řeší podobnou problematiku jako on, a se kterými komunikuje pouze elektronicky. Součástí jeho pracovní smlouvy je i možnost jeho dvouletého zaměstnání přímo na dánském ústředí firmy (tuto možnost Ondra stále zvažuje).

Sám říká: „Pracuji na pozici „podpora výroby“ , tzn. že se starám o výrobky, které se zrovna vyrábějí, a dohlížím, aby vše šlo bez problémů. Vedle toho jsem i konzultantem ve věci mechanických návrhů a změn nově vyvíjených produktů. Mám možnost také pracovně navštěvovat odborné veletrhy a zde hledat inspiraci pro svou práci.“

Je vidět, že Ondřej Fabián si svoji pozici na trhu práce našel. Velmi nás těší, že je pracovně úspěšný a že k jeho uplatnění významnou měrou přispělo vzdělání, které získal na naší škole.

Vítězství v okresním finále stolního tenisu

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Milčinská
Datum zveřejnění: 16. říjen 2012

Náhled zprávy

Žáci střední školy Michal Masnica, Lukáš Velička, Ota Schwarz a Tomáš Rajnoch stejně jako v loňském roce i letos reprezentovali úspěšně naši školu na soutěži pořádané AŠSK. Okresní kolo ve stolním tenisu tentokrát proběhlo ve Fulneku a hoši byli jednoznačně nejlepší. Bez sebemenšího zaváhání zvítězili ve všech zápasech a vybojovali si postup na krajské finále do Opavy.

 Blahopřejeme!

Nové informace z oblasti onkologie a jaderné energetiky

Autor zprávy: RNDr. Miroslava Hermanová
Datum zveřejnění: 2. říjen 2012

Náhled zprávy

V pátek dne 21. září 2012 proběhly na naší škole tematické přednášky z jaderné energetiky a onkologie, které vedli odborníci z Karlovy univerzity v Praze a VUT v Brně.

Přednášky z jaderné energetiky byly určeny pro žáky 3. a 4. ročníků oborů Technické lyceum a  Strojírenství. Žákům byl nastíněn princip práce jaderného reaktoru, mohli srovnat výhody a nevýhody výroby elektrické energie z různých  zdrojů, rovněž získali velice cenné a nezkreslené informace o vlivu jaderné energetiky na zdraví člověka a životní prostředí.

Přednášky  z onkologie, kterých se zúčastnili žáci oboru Ekonomické lyceum, byly zaměřeny na prevenci  vzniku nádorů a zdravý životní styl.

Obě témata žáky zaujala nejen svým obsahem, ale též poutavým výkladem lektorů. Přednášky pro školu zorganizovala Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.

Vynikající úspěch našich žáků na akci "Letní škola mechatronických systémů"

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 2. říjen 2012

Náhled zprávy

Dne 5. září 2012 se zúčastnili vybraní žáci 4. ročníku akce „Letní škola mechatronických systémů 2012“, která se uskutečnila na VŠB-TU Ostrava-Poruba. V soutěži s žáky Wichterlova gymnázia z Ostravy a SPŠ Hranice se z naší školy umístili Miroslav Čech a Martin Polách na vynikajícím 1. místě .

 Blahopřejeme!

Cykloturistický kurz v Podhradí, 17. - 21. září 2012

Autor zprávy: Robert Šádek
Datum zveřejnění: 28. září 2012

Náhled zprávy

Žáci 3. ročníků oborů Mechanik-seřizovač a Autotronik se ve dnech 17. až 21. září 2012 zúčastnili cykloturistického kurzu ve Vítkově-Podhradí.

Program kurzu zajišťovali instruktoři z agentury Outdoor and Colours.

Žáci si vyzkoušeli pestrou nabídku netradičních her, skálolezení na cvičných skalách v Kružberku, podnikli cyklovýlet do Hradce nad Moravicí a spoustu dalších aktivit na „vodě“ i na „suchu“.

Fotky z kurzu ke stažení: pondělí, úterý, středa, čtvrtek.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Sportovní kurz SOŠ

Autor zprávy: Mgr. Vladimíra Milčinská
Datum zveřejnění: 26. září 2012

Náhled zprávy

Ve dnech 10.-14. 9. 2012 proběhl již tradičně sportovní kurz žáků třetích ročníků střední odborné školy v Melči–Mokřinkách. Žáci si užili cykloturistických vyjížděk krásným údolím řeky Moravy i kopcovitého terénu v okolí přehradní nádrže Kružberk. Tam měli na skalách výuku horolezectví, kde všichni prokázali svou odvahu a také odpovědnost při jištění kamarádů. Vyzkoušeli si jízdu na raftu v řece pod přehradou. Jediný deštivý den využili pro společenské hry, střelbu ze vzduchovky, stolní tenis, kulečník i stolní fotbálek. Večer se posedělo u táboráku a zpívalo s kytarou. Věříme, že si žáci odvezli spoustu zajímavých zážitků a zkušeností a budou na tento pěkný týden dlouho vzpomínat.

Blahopřejný dopis náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje

Autor zprávy: Vedení školy
Datum zveřejnění: 25. září 2012

Náhled zprávy

Náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Věra Palková zaslala blahopřání k dosaženým úspěchům nejen našim oceněným žákům, ale rovněž všem pedagogům, kteří se aktivně zapojili do organizace soutěží ve školním roce 2011/2012.

Pro žáky základních škol nabízíme kroužky z oblasti počítačové techniky

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 20. září 2012

Náhled zprávy

Dům dětí a mládeže v Kopřivnici společně s kopřivnickou průmyslovkou otevírají v prvním říjnovém týdnu v učebnách naší školy pro žáky  základních škol dva počítačové kroužky.

 V prvé řadě se jedná o kroužek „Počítačové modelování v programu Inventor“, který dovede prostorově tvořit – modelovat – předměty denního života, zobrazovat je v různých pohledech a pohybovat s nimi. Informativní schůzka pro zájemce bude ve středu 26. září 2012 v 16:00 h v DDM. Kroužek bude probíhat vždy ve středu a vedoucí kroužku bude Ing. Lenka Kulová, telefon 556 833 331.

 Dalším kroužkem, který bude také probíhat na naší škole, je Programování v Baltíkovi 3. Mohou jej navštěvovat žáci již od 3. třídy, kterým to logicky myslí a kteří si nechtějí na počítači pouze hrát. Informační schůzka bude ve čtvrtek 20. 9. v 16:00 h v DDM. Kroužek bude probíhat vždy ve čtvrtek a vedoucí kroužku bude Ing. Jiří Sumbal, telefon 556 833 330.

 Zájemci z řad žáků základních škol se mohou přihlásit přímo v DDM Kopřivnice, případně u jmenovaných učitelů průmyslové školy.

 

 

Sbíráme ocenění Moravskoslezským krajem

Autor zprávy: RNDr. Miroslava Hermanová
Datum zveřejnění: 4. září 2012

Náhled zprávy

Jan Žárský, žák 2. ročníku oboru Technické lyceum, byl vybrán Odborem školství Moravskoslezského kraje v Ostravě k ocenění nejlepších žáků našeho kraje. Toto významné ocenění z rukou náměstkyně školství Věry Palkové již druhým rokem převezme žák naší školy.

Jan Žárský je talentovaným matematikem a zajímá se o programování. Své znalosti a vědomosti zúročil na různých soutěžích, olympiádách nebo při řešení korespondenčních seminářů, kterých se účastnil v průběhu minulého  školního roku. Dosáhl výrazných úspěchů v soutěžních kolech krajských, národních i mezinárodních.

Slavnostní vyhlášení se uskuteční 19. října 2012 na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě.

 

Fotogalerie z předávání výučních listů ke stažení

Autor zprávy: Iva Fajkusová
Datum zveřejnění: 24. červen 2012

Náhled zprávy

Fotografie a videa ze slavnostního předávání výučních listů, které proběhlo v pátek 22. června 2012 v aule SOU, jsou k dispozici ke stažení - fotografie, video - avi, video - mp4

 

Další fotogalerie z předávání maturitních vysvědčení SOŠ

Autor zprávy: Iva Fajkusová
Datum zveřejnění: 19. červen 2012

Náhled zprávy

Zbývající videa ze slavnostního předávání vysvědčení maturantům SOŠ ke stažení

ve formátu avi 

ve formátu mp4.

Žák 1.B Jan žárský převzal ocenění z rukou náměstkyně hejtmana

Autor zprávy: Jiří Sumbal
Datum zveřejnění: 14. červen 2012

Náhled zprávy

V úterý 12. června 2012 se v Ostravě konalo slavnostní vyhlašování vítězů krajských kol matematické olypiády, fyzikální olympiády, olympiády z českého jazyka a zeměpisu.

Žák 1. ročníku Technického lycea Jan Žárský obdržel za 3. místo v matematické olympiádě ocenění z rukou náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. Věry Palkové. Paní náměstkyně zdůraznila, že se jedná o první úspěch žáka střední odborné školy v konkurenci gymnázií za posledních 10 let.

Jan Žárský byl kromě toho oceněn také za výsledek v celostátním kole matematické soutěže SOŠ.

Fotogalerie z předávání maturitních vysvědčení

Autor zprávy: Iva Fajkusová
Datum zveřejnění: 11. červen 2012

Náhled zprávy

Ve čtvrtek 7. června 2012 proběhlo v aule SOU slavnostní předávání maturitních vysvědčení úspěšným absolventům naší školy. Fotografie a natočená videa jsou ke stažení:

SOU - video ve formátu mp4, avi, fotografie

SOŠ - fotografie.

Exkurze do VÚHŽ a "Den s managementem"

Autor zprávy: Zbyněk Veselka a Jakub Uhlík, žáci třídy 3.B
Datum zveřejnění: 6. červen 2012

Náhled zprávy
Ve čtvrtek 24. 5. 2012 se dva žáci 3. ročníku Technického lycea zúčastnili exkurze do Výzkumného ústavu hutnictví železa v Dobré u Frýdku-Místku.
VÚHŽ, jehož vlastníkem jsou Třinecké železárny, se kromě výzkumné činnosti zaměřuje na malosériovou výrobu speciálních válcových profilů, odstředivé odlévání výrobků a polotovarů válcového tvaru, strojírenskou výrobu nebo na nanášení povlaků sloužících ke zvýšení životnosti nástrojů a forem.
Žáci strávili jeden den s manažery firmy, zúčastnili se jejich pracovních porad a měli možnost se podívat i do průmyslové výroby. Nejvíc zaujaly povlakovací stroje, které žáci doposud neměli možnost nikde zhlédnout.
Tento velice zajímavý „Den s managementem“ zorganizovala pro žáky školy Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje.

Práce žáků naší střední odborné školy v Technickém muzeu v Kopřivnici nahradila výstava Karla Gotta

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 7. květen 2012

Náhled zprávy
Dne 30. dubna 2012 skončila po dvou měsících v tatrováckém muzeu výstava grafických a výtvarných prací žáků naší odborné školy.
Každodenní návštěvníci z celé republiky si mohli prohlédnout počítačové prostorové modely technických součástí i předmětů běžného života.
Naší škole se podařilo na výstavu přivést i žáky druhého stupně všech kopřivnických základních škol a kvalifikovaným výkladem našich učitelů je seznámit s problematikou počítačového modelování.
Takto muzeum navštívilo přibližně 400 sedmáků a osmáků za přispění vedení muzea, města a Centra podnikání a rozvoje v Kopřivnici bez jejich finančních nákladů.

Významný sportovní úspěch našeho žáka Lukáše Vrečky

Autor zprávy: Ing. Iva Fajkusová
Datum zveřejnění: 6. květen 2012

Náhled zprávy
Lukáš Vrečka, žák 3. ročníku oboru Autotronik, dosáhl minulý víkend významného úspěchu v závodech automobilů na okruzích maďarského Hungaroringu. Absolvoval své první dva sprintové závody a oba vyhrál.
Podrobnosti z průběhu závodů včetně výsledků si můžete přečíst zde.
Blahopřejeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Úspěchy našich matematiků

Autor zprávy: RNDr. Miroslava Hermanová
Datum zveřejnění: 4. květen 2012

Náhled zprávy
Žák 1. ročníku Technického lycea Jan Žárský obsadil krásné 3. místo v krajském kole Matematické olympiády kategorie C. Skvělé umístění je o to cennější, že se Jan po úspěšném zvládnutí matematických úloh školního a okresního kola prosadil i v silné konkurenci žáků gymnázií Moravskoslezského kraje.

Jan Žárský spolu s Martinem Jahnem, žákem 2. ročníku Technického lycea, se účastnili rovněž celostátního kola Matematické soutěže žáků středních škol. Oba byli úspěšnými řešiteli a v konkurenci několika desítek řešitelů obsadil Martin Jahn 12. místo a Jan Žárský 13. místo.

Oběma žákům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Nadační fond ŠKOLA ocenil nejlepší žáky Střední odborné školy

Autor zprávy: Ing. Miloš Šlupina
Datum zveřejnění: 30. duben 2012

Náhled zprávy
Dne 30. dubna 2012 byli při předávání závěrečného vysvědčení žáků 4. ročníků střední odborné školy finančně oceněni z prostředků nadačního fondu ŠKOLA tito žáci:

Zdeněk Čeladník, třída 4.C, obor Technické lyceum
Jan Polášek, třída 4.C, obor Technické lyceum
za vynikající studijní výsledky po celou dobu studia

Adam Jež, třída 4.C, obor Technické lyceum
David Kunčar, třída 4.C, obor Technické lyceum
Lucie Neničková, třída 4.C, obor Technické lyceum
Lukáš Jadrníček, třída 4.D, obor Ekonomické lyceum
Michaela Krčmářová, třída 4.D, obor Ekonomické lyceum
Anna Pavelková, třída 4.E, obor Obchodní akademie
Marek Jakůbek, třída 4.F, obor Obchodní akademie
za výborné studijní výsledky po celou dobu studia

Všem jmenovaným blahopřejeme a přejeme úspěch i u maturitní zkoušky!

2. místo v soutěži Mladý programátor

Autor zprávy: Jiří Sumbal
Datum zveřejnění: 26. duben 2012

Náhled zprávy
Ve dnech 20.-22. dubna se v Holicích uskutečnilo celostátní kolo soutěže v programování Mladý programátor. Naši školu reprezentoval žák 1. ročníku Technického lycea Jan Žárský, který obsadil 2. místo. K tomuto úspěchu mu blahopřejeme.

Účast naší školy v mezinárodní soutěži Den strojařů

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 17. duben 2012

Náhled zprávy
Ve dnech 29. – 30. března 2012 proběhla na hotelu Duo na Horní Bečvě mezinárodní soutěž Den strojařů. Obsahovala prezentaci a obhajobu konstrukčního a technologického řešení úkolu z technické praxe, jehož zadání dodala firma Huisman Konstrukce, s. r. o., ze Sviadnova.
Úkolem bylo navrhnout sloup pro uchycení vnitřních vodicích profilů roletových vrat tak, aby bylo možné tento sloup co nejjednodušeji odstranit pro najetí nadrozměrného nákladu s dodržením maximálního průjezdného profilu. Součástí zadání byla i výkresová dokumentace a postup výroby a montáže.
I když se našim žákům tentokrát nepodařilo v konkurenci 10 škol ze Severní Moravy, Polska a Slovenska probojovat na stupně vítězů, přesto získali cenné zkušenosti pro účast v příštím ročníku soutěže.

Účast naší školy v mezinárodní soutěži Autodesk Academia Design 2012

Autor zprávy: Ing. Lenka Kulová
Datum zveřejnění: 17. duben 2012

Náhled zprávy
Ve dnech 23. – 24. března 2012 proběhla v Praze mezinárodní soutěž ve 2D kreslení a 3D modelování s názvem Autodesk Academia Design 2012. Soutěže se zúčastnilo celkem 32 škol z naší republiky a také ze Slovenska. Soutěžilo se celkem ve třech kategoriích, a to: 2D kreslení v programu AutoCAD (studenti), 3D modelování v programu Inventor (žáci a učitelé). Všechny 3 kategorie se souhrnně hodnotily v soutěži o Putovní pohár firmy Autodesk.
V této soutěži naše škola obsadila krásné 4. místo. Soutěžnímu týmu ve složení Adam Jašek a David Kliment pod vedením Ing. Jaromíra Rečky děkujeme za reprezentaci naší školy.

Další úspěch v regionální soutěži

Autor zprávy: Mgr. Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 26. březen 2012

Náhled zprávy
Dalšího úspěchu na regionální soutěži Autotronik Junior 2012 dosáhl žák 4. ročníku oboru Autotronik Ondřej Kuřec. Soutěž se konala 9. března 2012 a jejím pořadatelem byla SŠAMP Krnov. Ondřej Kuřec se umístil na 3. místě, když 1. a 2. místo obsadili soutěžící pořádající školy, a ti jako v mnoha podobných soutěžích dokonale využili domácího prostředí. Ondřej se na soutěž připravil pod vedením učitele odborných předmětů Ing. Šebka a učitele odborného výcviku p. Rašky.
Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Pozvánka na úvodní konferenci projektu ROZVOJ 2014

Autor zprávy: Ing. Iva Fajkusová
Datum zveřejnění: 16. březen 2012

Náhled zprávy
Zveme Vás na úvodní konferenci k projektu ROZVOJ 2014, která se bude konat v úterý 20. března 2012 od 13:00 do 18:00 hod. v kině Puls v Kopřivnici. Projekt VOŠ, SOŠ a SOU Kopřivnice ve spolupráci s partnerem projektu firmou Porgest bude zaměřen na rozvoj technického a přírodovědného vzdělávání na naší škole. V předsálí kina budou prezentovány výrobky, služby a nabídky pracovních míst firem působících v našem regionu.
Pozvánku a program konference si stáhněte zde.

Vernisáž grafických a výtvarných prací žáků oborů Strojírenství a Technické lyceum

Autor zprávy: Sekretariát školy
Datum zveřejnění: 6. březen 2012

Náhled zprávy
Dne 1. března 2012 byla otevřena slavnostní vernisáží v kopřivnickém Technickém muzeu Tatra výstava grafických a výtvarných prací žáků střední odborné školy oborů Strojírenství a Technické lyceum. Byly zde představeny a jsou k vidění nejen ročníkové a maturitní práce zpracované v grafických programech AutoCAD a Inventor, ale také konkrétní modely předmětů denní potřeby, které žáci vytvořili v předmětu Průmyslové výtvarnictví. V reprezentativních prostorách muzea se na vernisáži sešly čtyři desítky hostů. Hlavně nás potěšil zájem vedení města Kopřivnice a spolupracujících průmyslových podniků, zástupců základních škol z blízkého okolí, médií a všech ostatních, kteří projevili svou účastí zájem o tuto výstavu. Vystavené práce ukázaly vysokou kreativitu, profesionální a technickou úroveň žáků uvedených oborů. O příjemnou atmosféru vernisáže svou hudební produkcí se postarali žáci Základní umělecké školy Zdeňka Buriana v Kopřivnici. Vedení muzea vyšlo vstříc žákům základních škol a snížilo pro organizované skupiny vstupné na 30,- Kč na osobu. Srdečně zveme žáky základních škol a také širokou veřejnost na tuto akci, která potrvá v rámci celé expozice muzea do 30. dubna 2012.

Úspěchy žáků naší školy v regionálních soutěžích

Autor zprávy: Mgr. Drahomír Rečka
Datum zveřejnění: 6. březen 2012

Náhled zprávy
Významného úspěchu na regionální soutěži Automechanik Junior 2012 dosáhl žák 3. ročníku oboru Automechanik Adam Šnejdrla. Soutěž pořádala Střední škola Bohumín dne 1. 3. 2012 a zúčastnili se jí soutěžící z 11 středních odborných škol. Adam Šnejdrla se umístil na 2. místě a společně s vítězem z pořádající školy postoupil do celostátního finále, které proběhne ve dnech 10. – 13. dubna 2012. Žáka na soutěž připravil učitel odborného výcviku p. Harabiš.
Ve stejném týdnu probíhala na RB SOU autoopravárenském v Ostravě-Vítkovicích regionální soutěž Karosář Junior 2012. Této soutěže jsme se zúčastnili poprvé a přesto, že jsme jeli získávat zkušenosti, umístil se žák 3. ročníku Jan Klos na hezkém 5. místě. Tohoto žáka na soutěž připravili učitelka odborných předmětů Ing. Macháčová a učitel odborného výcviku p. Prachař.
Oběma žákům i pedagogickým pracovníkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Účast naší školy v projektu Podpora moderních metod v oblasti výrobních technologií

Autor zprávy: Sekretariát školy
Datum zveřejnění: 6. únor 2012

Náhled zprávy
V úterý 31. ledna 2012 se v prostorách naší školy uskutečnila první část z připravované série odborných přednášek na téma „Progresivní metody v obrábění“, kterou za účasti vyučujících odborných předmětů přednesli vědecko-pedagogičtí zaměstnanci Katedry obrábění a montáže Fakulty strojní VŠB-Technické univerzity Ostrava.
Tato akce, která vznikla za podpory projektu Podpora moderních metod výuky v oblasti výrobních technologií pro pedagogické pracovníky středních škol, určitě nebyla poslední a bude pokračovat dalšími odbornými tématy v příštím školním roce.

Zpráva o soutěži Napájení Sluncem

Autor zprávy: Zdeněk Friedrischek
Datum zveřejnění: 1. únor 2012

Náhled zprávy
Dne 24. 1. 2012 se žáci 2. ročníku oboru autoelektrikář zúčastnili soutěže s názvem Napájení Sluncem na VŠB-TU v Ostravě (http://napajenisluncem.vsb.cz). Na soutěž se žáci museli dostavit již se zhotoveným modelem slunečního poskakovače. Úkolem slunečního poskakovače bylo projet dráhu v předepsaném čase. I přes počáteční potíže a velkou konkurenci soutěžících z jiných škol, se našim žákům, kteří jako jediní byli žáky učebního oboru bez maturity, podařilo úspěšně daný úkol zvládnout. Soutěže se zúčastnilo cca 100 soutěžících. Žáci obratně řešili vzniklé problémy během soutěže, doma se pilně připravovali a pro dobré jméno naší školy udělali maximum. Tímto bych jim chtěl poděkovat.
Fotogalerie

Nebojíme se používat vlastní rozum

Autor zprávy: RNDr. Miroslava Hermanová
Datum zveřejnění: 31. leden 2012

Náhled zprávy
Ve středu 25. ledna 2012 proběhlo školní kolo soutěže „Netradiční logické úlohy“. Soutěž je založena na logických úlohách vyžadující samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.
Do školního kola postoupilo 38 nejlepších řešitelů třídních kol. Soutěžilo se jen v jedné kategorii. Na prvních třech místech se umístili tito žáci:
1. Martin Jahn (2. ročník TEL)
2. Zbyněk Veselka (3. ročník TEL)
3. David Kunčar (4. ročník TEL)


Výhercům blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za účast.

3. kolo SFL

Autor zprávy: Mgr. Jana Sykalová
Datum zveřejnění: 16. leden 2012

Náhled zprávy
3. kolo SFL

Dne 11. 1. 2012 bylo odehráno 3. kolo SFL. Našimi soupeři v tomto kole byly futsalové týmy z Gymnázia MK Bílovec, Slezského gymnázia Opava a SŠPU Opava.
A jak se hrálo?
Kopřivnice – G Opava 3 : 4
G Bílovec – SŠPU Opava 1 : 0
G Bílovec – G Opava 2 : 2
Kopřivnice – SŠPU Opava 3 : 1
SŠPU Opava – G Opava 2 : 9
Kopřivnice – Bílovec 1 : 14
V turnaji skončili naši futsalisté na 3. místě a toto umístění nám neumožnilo postup do dalšího kola SFL. Futsalový turnaj měl velmi dobrou herní úroveň, naši hoši hráli s chutí, ale bohužel jejich výkon nestačil na bílovické a opavské gymnazisty. V utkání proti Bílovci byla dána šance našim mladým, méně zkušeným hráčům.

Kdo nás reprezentoval:
SOU: Martin Adamec (4 MS), Marek Pop (4 MS), Jan Klimeš (4 AT), Martin Nehera (3 MS), Petr Kružliak (3 MS), Tomáš Longauer (3 AT), Lukáš Fišar (2 MS), Lukáš Vlček (2 MS),Tomáš Makový (2 AT), Filip Petráš (1 AT), Filip Dostál (1 MS)
SOŠ: Jakub Golich (4. F), Petr Okřesík (4. B), Daniel Lazaridis (4. B), Lukáš Vlk (1. A).

Děkujeme za vzornou reprezentaci!

Konverzační soutěže v cizích jazycích

Autor zprávy: Mgr. M. Dvořáková
Datum zveřejnění: 22. prosinec 2011

Náhled zprávy
Konverzační soutěže v cizích jazycích.

Ve dnech 16., 19. a 20. 12. 2011 probíhaly na naší škole konverzační soutěže ve francouzštině, němčině, ruštině a angličtině. Účast byla letos rekordní – celkem 50 účastníků.

Na prvních místech se umístili tito žáci:

Francouzská konverzace:
1. místo Martin Rečka ze třídy 3.B
2. místo žákyně ze třídy 4.D
3. místo František Mazura ze třídy 2.B

Ruská konverzace:
1. místo Pavel Tkáčik ze třídy 3.B
2. místo Klára Adamcová ze třídy 3.D
3. místo Lucie Kirschnerová ze třídy 3.C

Německá konverzace:
Bylo uděleno pouze 1. místo – získal ho Jan Šmelko ze třídy 2.B.

Anglická konverzace:
I. kategorie pro obor Obchodní akademie
1. místo Dalibor Řehák ze třídy 4.E
2. místo Daniel Špirko ze třídy 4.E
3. místo Marek Michalský ze třídy 3.D

II. kategorie pro obory Strojírenství, Technické a Ekonomické lyceum
1. místo Petra Borovičková ze třídy 4.D
2. místo David Smolík ze třídy 3.B
3. místo Adam Jašek ze třídy 3.A

Všem zúčastněným i zkoušejícím pedagogům patří dík a výhercům gratulace.

Olympiáda v českém jazyce

Autor zprávy: Mgr. M. Dvořáková
Datum zveřejnění: 20. prosinec 2011

Náhled zprávy
Ve čtvrtek 15. prosince 2011 již tradičně proběhlo školní kolo Olympiády v
českém jazyce.
Z celkového počtu 19 žáků z různých ročníků SOŠ se na stupních vítězů
umístily tyto žákyně:
1. Daniela Phamová ze třídy 2.C
2. Lenka Jurková ze třídy 4.F
3. Tereza Bražinová ze třídy 4.D
Do okresního kola postupuje Daniela Phamová.
Všem zúčastněným děkujeme a výherkyním blahopřejeme!

Úspěch ve středoškolské futsalové lize

Autor zprávy: Mgr. Jana Sykalová
Datum zveřejnění: 16. prosinec 2011

Náhled zprávy
Dne 14. 12. 2011 bylo odehráno ve sportovní hale v Kopřivnici druhé kolo středoškolské futsalové ligy. Naši školu reprezentovali žáci SOU a SOŠ, soupeři byli hráči z Gymnázia MK Bílovec, SPŠ Hranice a SSOŠ Hranice..

A jak se hrálo?
Kopřivnice – Bílovec 5:6
SSOŠ Hranice – SPŠ Hranice 5:2
Kopřivnice – SPŠ Hranice 4:3
Bílovec – SSOŠ Hranice 5:2
Kopřivnice – SSOŠ Hranice 5:4
Bílovec – SPŠ Hranice 7:1

Cíl, postup do 3. kola středoškolské futsalové ligy, byl splněn. Děkujeme za vzornou reprezentaci, blahopřejeme k výsledku a přejeme další úspěchy!

Zájezd do Vídně

Autor zprávy: Mgr. Jana Milichová
Datum zveřejnění: 13. prosinec 2011

Náhled zprávy
A opět je tu doba adventu a s ním již tradiční zájezd naší školy do předvánoční Vídně. Ten letošní se uskutečnil v pátek 9. 12. 2011. Hodní a vnímaví žáci a studenti, krásná procházka historickým centrem hlavního města Rakouska, pěkné počasí, při zpáteční cestě autobusem skvělá zábava při jazykovém kvízu s hodnotnými cenami – co víc si může organizátor zájezdu přát. Věřím, že i ostatní účastníci našeho zájezdu si tento předvánoční den ve Vídni užili.

Seminář „Postav si svůj Sluneční poskakovač“.

Autor zprávy: Zdeněk Friedrischek
Datum zveřejnění: 30. listopad 2011

Náhled zprávy
Dne 28. 11. 2011 byl ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou v Ostravě uspořádán pro vybrané žáky SOU seminář „Postav si svůj Sluneční poskakovač“.
Tento seminář je zaštiťován Projektem MOSTTECH v rámci dlouholetého programu "Napájeni Sluncem". Cílem semináře „Postav si svůj Sluneční poskakovač“ je seznámit studenty hravou formou s technologií obnovitelných zdrojů energií - s fotovoltaickými solárními systémy a jejich využitím pro dopravu a transport. Program Napájení sluncem je také soutěž, které se každoročně v lednu účastní studenti z celé ČR a soutěží se svými vozy o nejkratší čas na 2m dlouhé dráze (více na http://napajenisluncem.vsb.cz/ ).
Průběh semináře byl zahájen úvodem do problematiky. Bylo vysvětleno co je to Sluneční poskakovač, topologie jeho konstrukce pohonu s fotovoltaickými články, funkce a řízení toku energie. Studentům byl vysvětlen postup stavby a seznámili se s jednotlivými technologiemi potřebnými pro jeho sestavení.
Vlastní stavba byla rozdělena do tří etap. Jako první studenti začali mechanikou, sestavili základní chassis tvořené páteřovým rámem Slunečního poskakovače, namontovali elektromotor a připájeli k rámu konektory pro upevnění nadstavby elektroniky a solárního fotovoltaického panelu. Na chassis upevnili kolečka. Další částí bylo osazení a pečlivé zapájení řídící elektroniky, která zajišťuje řízený tok energie ze solárního fotovoltaického panelu do motoru. V poslední části studenti sestavili solární fotovoltaický panel s 8 monokrystalickými fotovoltaickými články (cca 1dm2). Panel dodává při definovaném osvětlení cca 1000W/m2 napětí „na prázdno“ cca 4V. Úkolem studentů během praktické části semináře bylo sestavit jednotlivé části laboratorní stavebnice Slunečního poskakovače a oživit jej. V rámci přípravy k soutěži mohou elektromechanickou konstrukci vozítka dle svých znalostí, zkušeností a možností upravit. Hlavním úkolem pro úspěch v soutěži je nastavit řídící elektroniku Slunečního poskakovače tak, aby stroj ujel soutěžní dráhu s umělým osvětlením v nejkratším možném čase.
Fotografie naleznete zde.

Soutěž v účetnictví Má Dáti – Dal

Autor zprávy: Eva Jeřábková
Datum zveřejnění: 26. listopad 2011

Náhled zprávy
Dne 21. 11. 2011 se uskutečnil 1. ročník školní soutěže v účetnictví
Má Dáti – Dal. Zúčastnilo se 25 žáků střední školy oborů EL a OA. Soutěžilo se ve 2 kategoriích:
1. kategorie – základní úroveň – žáci 3.D a 4.D
2. kategorie – vyšší úroveň – žáci 4.F a 4.E
V 1. kategorii se umístili tito studenti:
1. místo – Krčmářová Michaela(4.D), Zeman Daniel (3.D)
2. místo – Urban Petr (4.D)
3. místo – Adamcová Klára (3.D)
Ve 2. kategorii se umístili
1. místo – Jakubek Marek (4.F)
2. místo – Ertel Milan (4.F)
3. místo – Šušla Martin (4.F)
K úspěchu blahopřejeme a děkujeme za účast.

Úspěch v celostátní soutěži v programování

Autor zprávy: Mgr. David Trubač
Datum zveřejnění: 23. listopad 2011

Náhled zprávy
Pěkného úspěchu dosáhl žák 1. ročníku Technického lycea Jan Žárský, který se v celostátní programátorské soutěži v programovacím jazyku C# umístil na krásném 2. místě. Soutěž probíhala v Praze a každý soutěžící se prezentoval vlastním programem.
K úspěchu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.

BRONZ Z MISTROVSTVÍ REPUBLIKY

Autor zprávy: Mgr. V. Milčinská
Datum zveřejnění: 20. listopad 2011

Náhled zprávy
Studenti SOŠ Michal Masnica, Lukáš Velička a studenti SOU Ota Schwarz a Tomáš Rajnoch vytvořili družstvo, které se probojovalo na Mistrovství republiky ve stolním tenisu. Boje o postup na Mistrovství světa probíhaly v Holicích u Pardubic. Hoši hráli výborně až do semifinále, kde byli poraženi studenty z Liberce. Ti také celou soutěž vyhráli. Poražené semifinalisty čekal boj o třetí místo. Reprezentanti naší školy měli v tomto utkání více psychických i fyzických sil. Zabojovali a vyhráli bronzovou medaili . Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy a budeme držet palce opět za rok na dalších školních soutěžích.

Bobřík informatiky

Autor zprávy: Ing. Zuzana Žárská
Datum zveřejnění: 11. listopad 2011

Náhled zprávy
Ve dnech 7. a 8. listopadu 2011 se zúčastnili žáci naší školy celorepublikového finále on-line soutěže Bobřík informatiky.

Vítězem v rámci školy v kategorii Junior pro 1. a 2. ročníky se stal Martin Jahn z 2.B, na druhém místě skončil Jan Žárský z 1.B a na třetím místě skončil Jan Tomášek z 1.A. Martin Jahn a Jan Žárský byli současně úspěšnými řešiteli celorepublikového finále. Oba dva dosáhli vynikajícího umístění mezi nejlepšími z celé republiky. Kategorie Junior se zúčastnilo 4900 žáků ze všech typů středních škol.

Vítězem v rámci školy v kategorii Senior pro 3. a 4. ročníky se stal David Kunčar ze 4.C, na druhém místě skončil Martin Šablatura ze 4.C a na třetím místě skončil Patrik Nedoma, také ze 4.C. Všichni tři byli také úspěšnými řešiteli celorepublikového finále. Také v této kategorii David Kunčar a Martin Šablatura získali vynikajícího umístění mezi nejlepšími v celé republice. Kategorie Senior se celkově zúčastnilo 2540 žáků.

Ocenění pětičlenného týmu za nejlepší prezentaci v soutěži „Voda a životní prostředí Moravskoslezského kraje“

Autor zprávy: Mgr. Martin Juchelka
Datum zveřejnění: 10. listopad 2011

Náhled zprávy
V úterý 8.11.2011 žáci Petra Neckařová (3.C), Tereza Vlčková (3.C), Petra Honešová (3.C), Jiří Jurášek (3.B) a Martin Rečka (3.B) vybojovali čestné uznání a získali ocenění za NEJLEPŠÍ PREZENTACI v soutěži Voda a životní prostředí Moravskoslezského kraje.
Pětičlenný tým se zabýval problematikou vody a vodohospodářství a zpracoval studii vodního toku Lubina. Jejich závěrečnou zprávu, plakát s fotografiemi a prezentaci výsledků výzkumu před publikem v aule VŠB v Ostravě hodnotila odborná komise. V konkurenci jedenácti středoškolských týmů z různých částí Moravskoslezského kraje získali naši žáci ocenění za nejlepší prezentaci výzkumu.

Slavnostní předávání ocenění Martinu Ševčíkovi

Autor zprávy: Sekretariát školy
Datum zveřejnění: 10. listopad 2011

Náhled zprávy
Ve středu 2. 11. 2011 proběhlo na naší škole Slavnostní předávání ocenění Martinu Ševčíkovi, vítězi soutěže mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů.
Předávání se zúčastnili zástupci Svazu strojírenské technologie, zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a zástupci společnosti Siemens, s. r.o.

1. místo Martina Ševčíka na soutěži mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů v Brně

Autor zprávy: Sekretariát školy
Datum zveřejnění: 4. listopad 2011

Náhled zprávy
Významného úspěchu dosáhli žáci 4. ročníku oboru mechanik seřizovač na 3. ročníku soutěže v programování CNC obráběcích strojů, kterou pořádá Svaz strojírenské technologie (SST) ve spolupráci s Asociací středních průmyslových škol ČR, jako součást veletrhu IMT v Brně.

Soutěže se zúčastnilo celkem 155 studentů z 32 středních odborných škol z celé České republiky. Soutěžilo se v obráběcích systémech HEIDEHAIN – frézování, SINUMERIK – frézování a FANUC – soustružení.
Martin Ševčík, žák 4. ročníku oboru mechanik seřizovač se stal celkovým vítězem v systému Siemens Sinumerik.
Jan Koutský se stal vítězem čtvrtečního kola systému Fanuc Manual Guide.
Soutěže se dále zúčastnili: Marek Honč, Tomáš Hrůza, Jiří Beinstein, Lukáš Střebovský, Pavel Bartoň, Stanislav Matonoha, Petr Polášek, Ondřej Polášek, Vítězslav Havel a Jiří Bača.
Žáky na soutěž připravil Bohumil Petrželka, učitel odborného výcviku. Vítězům blahopřejeme a všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Zdroj: http://www.sst.cz/aktualne/mpo/151

Tisková zpráva


Ocenění našeho studenta

Autor zprávy: Sekretariát školy
Datum zveřejnění: 26. říjen 2011

Náhled zprávy
Martin Jahn, žák 2. ročníku oboru Technické lyceum, byl vybrán Odborem školství Moravskoslezského kraje v Ostravě a oceněn jako jeden z 25 nejlepších žáků našeho kraje. Ocenění mu bylo předáno na ostravské Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu z rukou zástupkyně hejtmana Mgr. Věry Palkové.
Martin patří k nejlepším žákům školy. V loňském roce získal prvenství v celostátním kole Matematické soutěže žáků středních škol.
Blahopřejeme!

KLUB SOCIÁLNÍCH DOVEDNOSTÍ

Autor zprávy: Jana Sykalová
Datum zveřejnění: 24. říjen 2011

Náhled zprávy
I letošním školním roce pokračujeme v preventivní aktivitě „Klub sociálních dovedností“. Budeme se scházet od 8. 11. 2011 a pak každé následné úterý v lichém týdnu v době od 14:45 - 16:00 hodin v relaxační místnosti na sportovní hale. Preventivní aktivitu odborně lektoruje naše školní psycholožka PhDr. Stanislava Podžorná a školní metodička rizikového chování na SOU Mgr. Jana Sykalová.
Cílem tohoto setkávání je povídání si s žáky o jejich problémech. Žáci si zde mohou osvojit osobnostní a sociální dovednosti jako například: řešení konfliktů, zvládání zátěže a stresu, zvládání agrese, komunikační dovednosti, dovednosti relaxace a jiné.
Vrstevnická skupina je otevřená, stačí se kontaktovat jen s Mgr. Sykalovou a přijít.
© David Trubač 2010